Çizimlerde Kat indisi

Merhabalar daha öncede benzer bir sorunla karşılaşmıştım fakat; aynı yöntemle çözemedim. Kat genel ayarlarından indeks kısmındaki kat indislerini siliyorum. Ama aynı kat içerisinde farklı eleman indisleri atmaya devam ediyor. Örnek olarak iki farklı ekran görüntüsü ekliyorum.Üstteki ayarlarla aldığım çizim aşağıdaki gibi. Çözümünü paylaşırsanız çok sevinirim. İyi Çalışmalar Dilerim...

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    71.1 KB · Görüntüleme: 7,333
İndeks bolumune İlgili kattaki rijit diyafram sayisindan bir eksik , isareti yazabilirsiniz. İyi calismalar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

damlatpzz":3f1tk1g9' Alıntı:
Merhabalar daha öncede benzer bir sorunla karşılaşmıştım fakat; aynı yöntemle çözemedim. Kat genel ayarlarından indeks kısmındaki kat indislerini siliyorum. Ama aynı kat içerisinde farklı eleman indisleri atmaya devam ediyor. Örnek olarak iki farklı ekran görüntüsü ekliyorum.Üstteki ayarlarla aldığım çizim aşağıdaki gibi. Çözümünü paylaşırsanız çok sevinirim. İyi Çalışmalar Dilerim...
Merhaba,
Katlarda birden fazla rijit diyafram oluşmuş olabilir. İndeks sütununa sadece virgül işareti koyunuz. Bu durumda elemanlara indis verilmeyecektir.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• indeks.png
    indeks.png
    60.8 KB · Görüntüleme: 7,298
Evet özellikle bodrum katta 3 adet rijit diyafram tanımlanıyor; Her iki öneriyi de uyguladım fakat sonuç aşağıdaki gibi oldu yine her ihtimale karşı ben proje dosyasını da yükleyeyim müsait olduğunuzda bakabilirseniz çok sevinirim.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
İZE_20.12.2016_(MERDİVEN).ide85.html

Ekli dosyalar

• 3.png
    3.png
    61.9 KB · Görüntüleme: 7,276
damlatpzz":27akcppa' Alıntı:
Evet özellikle bodrum katta 3 adet rijit diyafram tanımlanıyor; Her iki öneriyi de uyguladım fakat sonuç aşağıdaki gibi oldu yine her ihtimale karşı ben proje dosyasını da yükleyeyim müsait olduğunuzda bakabilirseniz çok sevinirim.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
İZE_20.12.2016_(MERDİVEN).ide85.html
Kule katında 3 farklı diyafram var. Kat Genel Ayarlarında kule katı için virgül boşluk virgül yazmalısınız.
Bodrum katta 4 adet rijit diyafram oluşumu var. Kat Genel Ayarlarında Bodrum kat için virgül boşluk virgül boşluk virgül yazmalısınız.

Not:
Bodrum katta ara sahanlık döşemelerini rijit diyafram olarak çalıştırmayabilirsiniz.(İlgili döşemeleri seçip, obje özellikleri komutunu tıklayın. Açılan döşeme ayarları diyaloğunda Statik sekmesinde "Rijit diyafram oluşturma" seçeneğini işaretleyin. Analiz yapın.)

Ekli dosyalar

• indesk_2.png
    indesk_2.png
    50.1 KB · Görüntüleme: 7,265
Geri