Rijitlik merkezi ile kütle merkezi görünmüyor

cyln

Üye
kolay gelsin herkese bir proje üzerinde çalışıyorum amma velakin bi türlü kütle ve rijitlik merkezim gözükmüyor çakışıp çakışmadıgna ne durumda olduguna bakcam yok yani blok şeklinde yapıyorum herhngi birşeyi aktifmi etmem lazım bir fikri olan varmı acaba ?

teeşekkür ederim döşeme yerleştirmeden analiz ettirdigim için gözükmüyormuş düzeldi .Kolay gelsin.

Selamlar bende bir şey öğrenmek istiyorum idecad de ağırlık merkezi ile rijitlik merkezi arasındaki mesafeyi öğrenebiliyor muyuz ya da böyle bir opsiyon var mı?

ilhanyilmaz":225iaye1' Alıntı:
Selamlar bende bir şey öğrenmek istiyorum idecad de ağırlık merkezi ile rijitlik merkezi arasındaki mesafeyi öğrenebiliyor muyuz ya da böyle bir opsiyon var mı?
bu konu hakkında bir fikrim yok bu konuda bilgisi olan değerli meslektaşlarımızdan bizi aydınlatmasını bekliyoruz bende merak ettim doğrusu.

cyln":16zjtj1g' Alıntı:
ilhanyilmaz":16zjtj1g' Alıntı:
bu konu hakkında bir fikrim yok bu konuda bilgisi olan değerli meslektaşlarımızdan bizi aydınlatmasını bekliyoruz bende merak ettim doğrusu.
Merhaba,
Rijit diyaframlı yapılarda rijitlik ve kütle merkezinin orijin noktasına uzaklıkları Analiz/Kat Paramatreleri diyaloğunda olarak verilmektedir. Buradan aralarındaki farkı çıkarma işlemi yaparak bulabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• km-rm.png
    km-rm.png
    82.5 KB · Görüntüleme: 4,438
Levent Özpak":11ektt8u' Alıntı:
cyln":11ektt8u' Alıntı:
ilhanyilmaz":11ektt8u' Alıntı:
Merhaba,
Rijit diyaframlı yapılarda rijitlik ve kütle merkezinin orijin noktasına uzaklıkları Analiz/Kat Paramatreleri diyaloğunda olarak verilmektedir. Buradan aralarındaki farkı çıkarma işlemi yaparak bulabilirsiniz.

Allah razı olsun.İyi çalışmalar..

Geri