gigiveryon

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar

Ekteki dosyada merdiven analizi sonrası merdiven çizimlerini almak istediğimde donatıları göstermiyor bundan önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Nerde hata yapıyorum?

Diğer sorum ise merdiven mesnet koşullarında döşemeye bağlandığı nokataları hem ötelenmeye hemde dönmeye önlenmiş olarak tanımlamak dışında neler yapmak gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için

Ekli dosyalar

• merdiven son.ide85
    258 KB · Görüntüleme: 634
Merhaba

Yapıdan bağımsız modelleme yaptığınız için Ribbonda Betonarme sekmesinde Analiz in altındaki Merdiven analizi komutuna tıklayarak merdiven betonarme analizini yapın
Tekrar çizim alırsanız donatılar görülecektir. Döner merdivenlerde kullanışlı bir çizim alamazsınız. Manuel düzenleme yapmanız gerekir.

Ekli dosyalar

• merdiven a.png
    merdiven a.png
    53 KB · Görüntüleme: 3,316
YasinTezel":2sqc3l6x' Alıntı:
Merhaba

Yapıdan bağımsız modelleme yaptığınız için Ribbonda Betonarme sekmesinde Analiz in altındaki Merdiven analizi komutuna tıklayarak merdiven betonarme analizini yapın
Tekrar çizim alırsanız donatılar görülecektir. Döner merdivenlerde kullanışlı bir çizim alamazsınız. Manuel düzenleme yapmanız gerekir.

Çok teşekkürler sayenizde farkettim hatamı,mesnet koşullarını nasıl ayarlamam gerekiyor döşemeye bağlandığı yerde ötelenme ve dönmeye önlenmiş duvarın olduğu yerde ötelenme önlenmiş olarak mı ayarlamam gerekiyor?

merdiven çizimlerini aldığımda oval merdivenlerde kesitlerde donatı ve kalıp olarak hata oluyor oval betonarme aksı çizebilirmiyim ve bunu düzeltmek için neler yapabilirim?

Ekli dosyalar

• merdiven son.ide85
    1.1 MB · Görüntüleme: 611
  • MERDİVEN.JPG
    MERDİVEN.JPG
    56.3 KB · Görüntüleme: 3,318
Geri