Kiriş Kesme güvenliği ve döşeme kalınlığı sorunu

gigiveryon

Yeni Üye
İyi günler,

Öncelikle yeni mezun inşşat mühendisi sayılırım bu yüzden tecrübesizlikten oluşan hatalar yapmış olabilirim .Projemde 1.kattaki asmolen döşeme k09 kirişinde kesme güvenliği kontrolu ve onun bağlı olduğu s06 kolonununda B hataları bir türlü düzeltemedim ayrıca asmolen döşeme çözümümde de hata var mı tam emin değilim.Diğer bir sorun ise zemin kattaki d02 döşemesinin kalınlık sorunu bir alt katta sıkıntı olmamasına rağmen bu katta bu hata ile karşılaşıyorum.Temeldeki kademiyi mimarın talebi sonucunda yaptım ama programa aktarırken hata yapmış olabilirim.Şimdiden cevaplarınız ve bilgileriniz için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Proje 4.ide85
    3.9 MB · Görüntüleme: 608
Merhaba
1. kat kalıp planı düzenlendi,
1. katta D22 döşemesi 11 cm yapıldı, 10 cm yapmak isterseniz konsol boyunu azaltın,
1. kat kullanılmayacaksa duvar yüklerini kaldırabilir hareketli yükleri azaltabilirsiniz,
1. katta K09 kirişi büyütüldü ön tarafta yukarı doğru büyütülen kısmı istemezseniz çizimde düzeltin.
Düzenlenmiş proje ekte.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• UO PROJE.cde
    190.7 KB · Görüntüleme: 594
unver":17i14u13' Alıntı:
Merhaba
1. kat kalıp planı düzenlendi,
1. katta D22 döşemesi 11 cm yapıldı, 10 cm yapmak isterseniz konsol boyunu azaltın,
1. kat kullanılmayacaksa duvar yüklerini kaldırabilir hareketli yükleri azaltabilirsiniz,
1. katta K09 kirişi büyütüldü ön tarafta yukarı doğru büyütülen kısmı istemezseniz çizimde düzeltin.
Düzenlenmiş proje ekte.

Ünver ÖZCAN
Çok teşekkür ederim yardımınız için

Geri