Kolonda boyut hatası

mhmt_ali

Etkin Üye
Merhaba
Daha önce eski versiyonlarda çizdiğim ve bu şekilde kolon boyutları kurtardığı halde yeni versiyonda kolon boyutlarını artırdığım halde hata giderilemiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba
Öneri dengelenmiş proje ekte, bazı düzenlemeler;
--A12 yerine A15 alındı
--1. bodrum katta D9 döşemesini sildim çizimde eklersiniz.(zımbalama hatası veriyordu)

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• UO MHMT fırat bey4.cde
    1.4 MB · Görüntüleme: 413
Birde burda tam rijit çözümleme yapılmamış bizim oda tam rijit olarak çözülmesini istiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba
mhmt_ali":dxf35kd4' Alıntı:
Birde burda tam rijit çözümleme yapılmamış bizim oda tam rijit olarak çözülmesini istiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Odanın, yapı denetimin, belediyenin sizin projenizin yönetmelik, şartname, genelge, tebliğ,... göre doğru olup olmamasına bakması lazım.
Projeniz doğru değilse çözüm önerebilir ama doğru bir projeyi benim istediğim yönteme göre çöz getir dememeli.
Doğru olan projede niye rijit çözüm istendiğini yazlı olarak versinler sizde burada paylaşın bizde niye olduğunu öğrenelim.
Not: Rijit çözüm yapılırsa kolonlarda (B) hataları çıkıyor.

Ünver ÖZCAN

Aynı projede asansör çukuru açınca temelde hata veriyor birde ben hiçbir ayarı değiştirmeden analiz çekince S2 kolonda hata veriyor. ( Asansör çukuru yaptığımı bir sonraki başlığa ekledim )

Geri