Perde grubu ve perdede donatı asırıcı cıkıyor yardım

asmolen sistemi plaga cevirdim yine aynı şekilde perdelerde donatı yetersizliği ve kesme kapasite yetersizliği oluyor.

Merhaba
oleanders":2ced8vug' Alıntı:
asmolen sistemi plaga cevirdim yine aynı şekilde perdelerde donatı yetersizliği ve kesme kapasite yetersizliği oluyor.
Önerilerim:
--Göreli kat ötelemeleri her iki istikamette yetersiz,
--Devrilme >0.75 sağlamıyor,
--Hataların bir kısmı da asansör perdesi binanın kenarına geldiği için çıkıyor,
--Binaya dengeli bir şekilde perde ilavesi yapın ki yukarıdaki hatalar düzelsin.
--Merdiven evini asansör makine dairesi olarak işaretleyin,
--Yukarıdaki önerileri yapıp kolon-kiriş-plak sistemine dönerseniz daha rahat dengelersiniz.

Ünver ÖZCAN

ilginiz için tesekkür ederim. söylediğiniz önerileri yerine getirebilmek için perde yoğunluğumu düzenli bir şekilde koydum olmadı. ne devrilme sağlandı ne de perde kesme kuvveti ve donatıo yoğunluğu azaldı. göreli kat ötelemesi zaten kurtarmıyor. plak sisteme cevirdim yine aynı hataların hepsini aldım. iki haftadır denemediğim sistem denemediğim perde boyutu kaldı. en son planda koyamayacağım yerlere 250 cm uzunluğunda 4 adet perde koydum ancak düzeldi. inşaatın yapılacağı konum itibariyle sistem aşırı zorlanıyor. asmolen yapıp da devrilmeyi sağlayabilen arkadaşımız var mı. varsa gönderebilir mi. projeyi revize ettim son halini gönderiyorum. nerede yanlış yaptığım hususunda bir fikrim yok. göreli kat ötelemelerini nasıl giderebilirim. bilmiyorum. bildiğim her şeyi denedim ama olmadı. tekrardan tesekkür ederim ilgini için. yardımlarınızıbekliyorum. daha fazla fikir olursa ıkıntı yaşayan arkadaşlarımıza da daha fazla yardımı olur diye düşünüyorum. tesekkür ederim,

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba
Önerilerim:
oleanders:2dsjp96c' Alıntı:
en son planda koyamayacağım yerlere 250 cm uzunluğunda 4 adet perde koydum ancak düzeldi.
Bu paylaştığınız projede 4 adet perde yok,
oleanders:2dsjp96c' Alıntı:
nerede yanlış yaptığım hususunda bir fikrim yok.
TBDY2018 asmolenli yapıları cezalandırıyor kolon kiriş sistemine dönmelisiniz,

4.9.1.3.b seçeneğini kullanırsanız dolgu duvarla için EK 4C detaylarını uygulamalısınız.

Dengelemek için bu kadar perdeleri çok büyütmelisiniz. (Uygun çözüm değil.)

Ünver ÖZCAN

Geri