Kullanıcı tanımlı merdiven oluşturma

Merhabalar ben kullanıcı tanımlı merdiven oluşturmaya calısıyorum fakat sürekli çıkış hattı kapalı biir poligon olmamalıdır uyarısı alıyorum.
Merdiven çıkışında ilk 4 basamak döner şekil de olaması gerekiyor bana acil yardımcı olabilir misiniz

Merdiven ekteki projede modellenmiştir. Merdiveni taşıdığınızda altında rota objelerini görebilirsiniz. Çizilen rota objelerini inceleyiniz
Merdiven yüksekliklerini kesite göre kontrol ediniz

1666880050627.png

Ekli dosyalar

• Merdiven-1.cde
    78.1 KB · Görüntüleme: 8
Merdiven ekteki projede modellenmiştir. Merdiveni taşıdığınızda altında rota objelerini görebilirsiniz. Çizilen rota objelerini inceleyiniz
Yasin bey bende projemde ki merdivende aynı hatayı alıyorum.Bir türlü çözemedim. Yardımcı olur musunuz?

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• MERDVN.cde
    28.1 MB · Görüntüleme: 3

Ekli dosyayı görüntüle 28385
bugün kendim yapmaya çalıştım..fakat merdiven alanı oluşturduktan sonra,çıkış hattı için rota oluşturmaya çalıştığımda yıne olmuyor.yanı rotayı kapalı poligon olarak oluşturabiliyorum,fakat düz çizgi olarak oluşturamıyorum..

rotayı kapalı poligon olarak oluşturabiliyorum,fakat düz çizgi olarak oluşturamıyorum
Rota komutunu kullanarak çizgi çizin. Rota komutunu bitirmek için orta mouse tuşuna basın. Komut sonlanacaktır. Bu şekilde çizilebilir
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merdiven alanını kapalı rota olarak çizdikten sonra, Çıkış hattını şu şekilde çizebilirsiniz.
"En yakın nokta(F6)" aktif yapınız. Bu durumda merdiven alanı için tanımladığınız mevcut rota objesinin kenarları yakalanacaktır.

1666957879847.png

"Rota" komutuna tıklayınız
1666958006502.png

Çıkış hattı olarak tanımlanacak çizgi için Merdiven alanı için tanımladığınız rota objesinin kenarını yakalayarak "mouse sol" tuşuna basınız.
1666958068175.png

Çıkış hattının ikinci noktasını tıklayınız
1666958172510.png

"Mouse orta tuşuna" bastığınızda rota objesi "çizgi" olarak çizilecek ve komut sonlandırılacaktır.

1666958265670.png

Geri