radye kalınlığı

LEYLA YÜKSEL

Yeni Üye
B+Z+2 KATLI PROJEMDE 40 CM OLARAK YAPTIĞIM RADYE KALINLIĞI YETERSİZ UYARISI ALIYORUM BETONARME HESAP AKSI EDİT KISMINDA TEMİZ AÇIKLIK SEÇENEĞİNİ DE KULLANDIM AMA ÇÖZÜM OLMADI YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜR EDERİM İYİ ÇALIŞMALAR...

Ekli dosyalar

• İDECAD.cde
    3.9 MB · Görüntüleme: 71
Merhaba,
Radye temel kalınlık kontrolünde kolonlar arasında mesafeye (Ln/30) bakılmaktadır. Radyede hiç kolon olmadığı durumlarda kalınlık kontrolünde radye açıklığı dikkate alınır. Kalınlığın yeterli olduğunu düşünüyorsanız, "Betonarme Hesap Aksı Edit" komutu ile donatı akslarının -kalınlık kontrolü için temiz açıklık- satırına müdahale edebilirsiniz.
İyi çalışmalar

Levent Özpak":225uq7f9' Alıntı:
Merhaba,
Radye temel kalınlık kontrolünde kolonlar arasında mesafeye (Ln/30) bakılmaktadır. Radyede hiç kolon olmadığı durumlarda kalınlık kontrolünde radye açıklığı dikkate alınır. Kalınlığın yeterli olduğunu düşünüyorsanız, "Betonarme Hesap Aksı Edit" komutu ile donatı akslarının -kalınlık kontrolü için temiz açıklık- satırına müdahale edebilirsiniz.
İyi çalışmalar
YENİ GELEN GÜNCELLEME İLE DEPREM PERDE KALINLIĞI 30 CM OLAN BODRUM ÇEVRE PERDESİNİ 25 CM OLAN AYNI PROJEDE ÜST KAT PERDELERİ ALT KAT PERDESİNDEN KALIN UYARISI ALIYORUM.

LEYLA YÜKSEL":2hh18lor' Alıntı:
YENİ GELEN GÜNCELLEME İLE DEPREM PERDE KALINLIĞI 30 CM OLAN BODRUM ÇEVRE PERDESİNİ 25 CM OLAN AYNI PROJEDE ÜST KAT PERDELERİ ALT KAT PERDESİNDEN KALIN UYARISI ALIYORUM.
Bahsettiğiniz uyarı birbirinden farklı kalınlıklardaki perdelerin birleşiminden oluşan sistemlerde, kalın perdelerin üst kata devam etmesi durumunda veriliyorsa bu uyarıyı dikkate almayabilirsiniz. Bu durum notlarımız arasındadır. Farklı bir durumdan bahsediyorsanız, örnek proje ekler misiniz?

Levent Özpak":14zqb1sn' Alıntı:
LEYLA YÜKSEL":14zqb1sn' Alıntı:
Bahsettiğiniz uyarı birbirinden farklı kalınlıklardaki perdelerin birleşiminden oluşan sistemlerde, kalın perdelerin üst kata devam etmesi durumunda veriliyorsa bu uyarıyı dikkate almayabilirsiniz. Bu durum notlarımız arasındadır. Farklı bir durumdan bahsediyorsanız, örnek proje ekler misiniz?
TEŞEKKÜR EDERİM...

Ekli dosyalar

• İDECAD.cde
    3.9 MB · Görüntüleme: 74
LEYLA YÜKSEL":34hygh0j' Alıntı:
Levent Özpak":34hygh0j' Alıntı:
LEYLA YÜKSEL":34hygh0j' Alıntı:
TEŞEKKÜR EDERİM...
Geometri kontrolündeki kalınlık uyarısı bir önceki mesajımdaki belirttiğim durumdan kaynaklanıyor.P01, P02, P03 perdelerine bodrum katta 25 cm genişliğinde bodrum perdesi bağlandığı için bu mesaj veriliyor. Uyarıyı dikkate almayınız.
İyi çalışmalar

Geri