Merdiven çizimi yardımm

gunay.17

Etkin Üye
Merdiven çizimini rota komutu ile yaptım. Merdivenin dönen kısmındaki basamakları tek tek modelledim böyle yapınca donatıları basamağa göre tek tek yani parça parça attı. Ayrıca merdiveni mesnetlememe rağmen merdiven akıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
[/url]

Proje

Mimari proje (autocad)

Merdiveninin düz kollarını ve dönen kolun tamamını ayrı alanlar olarak oluşturunuz. Merdivenlerin oluşturulması ile ilgili linki verilen eğitim videosunu izleyebilirsiniz.

Not: Programda düz kollu merdivenlerin çizimleri otomatik hazırlanır. döner kollu merdivenleri çizimlerini 2b çizim araçları ile düzenlemeniz gerekir.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• alan.png
    alan.png
    8.9 KB · Görüntüleme: 1,269
Levent Özpak":2y37d9du' Alıntı:
Merdiveninin düz kollarını ve dönen kolun tamamını ayrı alanlar olarak oluşturunuz. Merdivenlerin oluşturulması ile ilgili linki verilen eğitim videosunu izleyebilirsiniz.

Not: Programda düz kollu merdivenlerin çizimleri otomatik hazırlanır. döner kollu merdivenleri çizimlerini 2b çizim araçları ile düzenlemeniz gerekir.
İyi çalışmalar
Çok teşekkür ederim donatılar düzgün çıktı merdivenim akmadı bu sefer. Ama üst kısmı biraz fazla zorlanmış 7 mm kadar deplasman yapıyor. Buraya nasıl bir çözüm getirebilirim ?
[/url]

gunay.17":31dxfz7l' Alıntı:
Çok teşekkür ederim donatılar düzgün çıktı merdivenim akmadı bu sefer. Ama üst kısmı biraz fazla zorlanmış 7 mm kadar deplasman yapıyor. Buraya nasıl bir çözüm getirebilirim ?
Eklediğiniz resimde son kol sahanlığa bağlanmamış görünüyor. Merdiveninizin 2 boyutlu çizimi eklerseniz yardımcı oluruz.

Merdivenin döner kısımlarında çizim düzgün olmuyor. Sebebi nedir? Teşekkürler. Birde çizdiğim her merdivende 8 mm 'lik donatıları 15 cm arayla atıyor yani aynı donatı hesabını yapıyor bu normal mi?
[/url]

gunay.17":2r2uxhra' Alıntı:
Merdivenin döner kısımlarında çizim düzgün olmuyor. Sebebi nedir? Teşekkürler. Birde çizdiğim her merdivende 8 mm 'lik donatıları 15 cm arayla atıyor yani aynı donatı hesabını yapıyor bu normal mi?
-Programda düz kollu merdivenlerin çizimleri otomatik hazırlanır. Döner kollu merdivenleri çizimlerini 2b çizim araçları ile düzenlemeniz gerekir.
-Merdiven donatıları, donatı akslarının geçtiği yerdeki hesap donatıları ve merdiven parametrelerinde verilen mininum pursantaj ve aralık koşulları kontrol edilerek ve gereken donatı alanlarından olumsuz olana göre atılır.

Ekli dosyalar

• as.png
    as.png
    28.5 KB · Görüntüleme: 1,163
Geri