Deprem Yer Hareket Düzeyi ?

badman

Üye
Merhabalar programda 2018 yönetmenliği adımlarında dd2 seçmeme rağmen raporda ''KATLAR ARASI ÖTELEME KONTROLÜ İÇİN SPEKTRUM PARAMETRELERİ '' Kısmında dd3 gözüküyor bunu nasıl dd2 ye cevirebilirim programın hangı asamasında yada nasıl ? cevaplarsanız çok mutlu olurum.

göreli kat öteleme kontrolünde lamda katsayısında kullanıldığı için basılmaktadır. (TBDY sihirbazı Tasarım Spektrumları sekmesinde bu değeri girmektesiniz.) Göreli kat öteleme kontrolünde etkin olan Lamda katsayısı DD-3 yer hareketine göre hesaplanan elastik tasarım spektral ivmesinin DD-2 yer hareketi için hesaplanan elastik tasarım spektral ivmesine oranıdır. 4.9.1.4 e göre hesap yapabilmek için dd3 e ihtiyaç vardır.
lamda.png

DD-2 deprem yer hareketi için spektral ivme değerleri TBDY 2018 Deprem Parametreleri Raporunda ve işaretlediğiniz bölümün hemen üzerinde verilir

DD-2.png

Ben dd2 olarak çıktı almak istiyorum yada rapora basılmamasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim acaba ? Cevabınız için ayrıca teşekkürler

badman:2r103c6d' Alıntı:
Ben dd2 olarak çıktı almak istiyorum yada rapora basılmamasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim acaba ? Cevabınız için ayrıca teşekkürler
-TBDY 2018 Analiz Parametreleri raporunda DD-2 bilgileri zaten basılmaktadır.(Bir önceki mesajımda belirtmiştim)
-DD-3 değerlerinin de Göreli kat öteleme kontrolü için raporda ayrıca gösterilmesi gereklidir.
İyi çalışmalar

Geri