Subasman katında aşırı fazla donatıı

BurakKD

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar,
1. Subasman katında diğer katlara nazaran perdelerde aşırı gövde ve başlık donatısı atıyor.
2. Raporda perde grubu kapasite oranı aşıyor hatası alıyorum.
Bu hatalarımın çözümü hakkında görüşleriniz bekliyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
İdecad v10.20 demo sürümünüde ekte mevcuttur.

Ekli dosyalar

• Tasarım.ide10demo
    3.7 MB · Görüntüleme: 74
Ünver Bey,
Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Fakat benim aklıma takılan yerler oldu bunları açıklarsanız sevinirim.
1. Subasmanda kirişleri kaldırmışsınız böyle bir durumda subasman davranışını eksik görmez miyiz. Ve her projedemi böyle yaklaşım yapmalıyız (çevreyi subasman perdesi dönüp içleri kirişleri koymayıp analiz yapıp daha sonra pafta düzenlemesinde el ile o kirişlerin eklenmesi gibi mi) yoksa bu projeyi kurtarmak için mi?
2. Projede radye temeli temelin olması gereken seviyesi -60 olmasına rağmen siz -60'ın üzerine -160 daha inmişsiniz bunun nedenini açıklar mısınız?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum

unver":2qqq6cs7' Alıntı:
Merhaba
Öneri proje ekte.

Ünver ÖZCAN
Ünver Bey,
Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Fakat benim aklıma takılan yerler oldu bunları açıklarsanız sevinirim.
1. Subasmanda kirişleri kaldırmışsınız böyle bir durumda subasman davranışını eksik görmez miyiz. Ve her projedemi böyle yaklaşım yapmalıyız (çevreyi subasman perdesi dönüp içleri kirişleri koymayıp analiz yapıp daha sonra pafta düzenlemesinde el ile o kirişlerin eklenmesi gibi mi) yoksa bu projeyi kurtarmak için mi?
2. Projede radye temeli temelin olması gereken seviyesi -60 olmasına rağmen siz -60'ın üzerine -160 daha inmişsiniz bunun nedenini açıklar mısınız?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum

Geri