BETONARME MİNARE

Perde ve poligon kullanarak betonarme minare şeklinde çözümlemeye çalıştım ancak ikisini rijit bir şekilde çalıştıramıyorum.İkisini birlikte çalıştırmamın bir yolu var mı?Poligon kolonda düğüm noktası yeri değiştiremediğim için üst üste gelen kolonlarda detaylar düğüm noktaları farklı olduğu için katlarda farklı farklı çalışıyormuş gibi gösteriyor farklı poligon kolonların düğüm noktalarını nasıl değiştirip aynı noktadan verebilirim?

Ekli dosyalar

• MİNARE_1.rar
    1.8 MB · Görüntüleme: 108
Sadece poligon kolon ile modellemeyide denedim ancak bana çok sağlıksız gibi geldi.Önerileriniz nelerdir acaba? Düğüm noktalarını üst üste getiremediğim için sanırım tam olarak birlikte çalıştıramıyorum katlardaki poligon kolon boyutları katlarda farklılık gösterdiği için

Ekli dosyalar

• POLİGON KOLON MİNARE_2.ide10
    3.8 MB · Görüntüleme: 106
Yapmaya çalıştığım minarenin kat planları ve görünüşleri

Ekli dosyalar

• MİNARE MİMARİ.JPG
    MİNARE MİMARİ.JPG
    66.1 KB · Görüntüleme: 785
Merhaba,
Programda değişken kesitli ve düşeyde eğimli perde, içi boş poligon kolon tanımlama olanağı bulunmuyor.
Minarenizin statik olarak çalışacak kısmında değişen kesitleri dikkate almadan dikdörtgen perde olarak modelleyip, değişen kesitleri sistemde kaplama olarak dikkate almanızı ve kaplamaları ek yük olarak vermenizi önerebilirim.(Değişen kesitler için cam elyaf takvileyi beton vb. bir malzeme kullanılabilir)
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• d_d.png
    d_d.png
    10.8 KB · Görüntüleme: 727
Geri