Kesit yetersizliği, aşırı değerler veya donatı var

omeragar04:9lc2b0w0' Alıntı:
İde 8.5 te çözdüğüm proje v10'da fazla hata veriyor. Ne yaptıysam kurtaramadım. Nerede hata yapıyorum bilemedim. Lütfen yardımcı olur musunuz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Merhaba,
-Projenizde TBDY 2018' e göre analiz yapılıyor. Analiz sonucunda çıkan hatalar normaldir. Ver 8.62 sürümü TBDY 2007 ile uyumludur. İki farklı yönetmeliğin sonuçlarının karşılaştırılması doğru değildir. İlave olarak 10 versiyonunda yönetmelik değişikliği dışında 8 versiyonuna göre bir çok olanak eklenmiş ve bir çok iyileştirme yapılmıştır.
Önemli Uyarılar
-Eklediğiniz projede bina yükseklik sınıfı BYS= 1. TBDY 2018' de BYS=1 olan yapılar " Tasarım gözetimi ve kontrolü" hizmetine tabidir. Yetki belgesine sahip bir tasarım gözetmeni ile görüşmeniz gerekir.

-Programda TBDY 13.6 Tasarım aşaması III'te yer alan, " Yüksek yapılarda göçmenin önlenmesi ve Kontrollü Hasar Performans Hedefleri için şekildeğiştirmeye göre değerlendirme ve tasarım" ideCAD Statik IDS v10 içerinden uygulanmamaktadır.

Projede veri girişine yönelik bazı tespit ve öneriler aşağıdaki gibidir;
-TBDY sihirbazında Taşıyıcı sistem tipinin her iki yönde A15 seçilmesi uygun olur.
-Perdeleri kabuk olarak modelleyiniz.
-En kesit şekli U-T-L vb. taşıyıcı sistem perdelerinin grup perde olarak modellenmesi uygun olur.
-Zemin Sınıfı ZE türü çok zayıf bir zemin. BYS=1 olan bir yapının bu zemin türünde öntasarımının bile çözümlenmesi oldukça zor olur.
-Geometri kontrolündeki uyarıları gözden geçiriniz.
-Asansör kuyusunun düz olarak modellenmesini öneririz.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 1.3.2.png
    1.3.2.png
    75.1 KB · Görüntüleme: 723
Öncelikle kontrol edip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Hali hazırda zeminde güçlendirme yapılmış durumda zeminle ilgili sorunumuz yok. İki sene önce plak çözülüp ruhsatı alınan yapının kirişli mantar döşeme şekilde çözümlenip ruhsatın yenilenmesini istiyorlar.
Geçen bu sureç içinde şantiyede çalıştığım için yeni yönetmeliğe göre hiç proje çözmedim.
hal böyle olunca kesitlerde ne gibi değişiklik olacağını kontol etmek istedim.
Sanırım bir yerden yardım almam gerekiyor.
İlginize teşekkür ederim.

Geri