perde ile kirişim birleşmiyo???

perde kiriş sorunu.png[/attachment]Merhabalar perde ile kirişimi birleştirmeye çalıştım ama görselde bozukluk meydana geliyo.. Sizce çözüm nedir?

Ekli dosyalar

• perde kiriş sorunu.png
    perde kiriş sorunu.png
    51.5 KB · Görüntüleme: 649
abdullah-70":1wm96ygm' Alıntı:
perde kiriş sorunu.png[/attachment]Merhabalar perde ile kirişimi birleştirmeye çalıştım ama görselde bozukluk meydana geliyo.. Sizce çözüm nedir?
Merhaba,
Kirişin perdeye bağlantı noktasını kontrol ediniz. Kirişler perdeye rijit doğrultuda iç düğüm noktasından bağlanması gerekir. Bağlantı doğruysa projenizi ekleyiniz.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• k_b.png
    k_b.png
    6.6 KB · Görüntüleme: 625
abdullah-70":1c16hfjj' Alıntı:
teşeekürler...Ayrıca su basman perdelerini( YÜKSELTME PERDELERİ) idecade çizecek miyim ?? Gerek var mı sizce
Subasman perdeleri yapı davranışını etkiler. Yerinde nasıl uygulanacaksa model ona göre oluşturulmalıdır.

perde kiriş birleşimlerim bu şekilde yapıyorum doğru bir modelle mi acaba, analiz sonrası perde gruplarımda ve kirişlerimde hata yoktu kaydedip çıktım perde başlıklarında hata verdi ,kirişlerim de de böyle bir hata yoktu kirişlerim de de çok fazla bu hatadan oluştu baktığımda perdeyle bağlantılı olan kirişlerde bu hata çıkıyor yardımcı olabilir misiniz ? analiz sonrası çıkmayan hata kaydedidip çıktan sonra tekrar girince hata veriyor ,tekrar analiz yapınca hatalar kayboluyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    10 KB · Görüntüleme: 572
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    12.6 KB · Görüntüleme: 572
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    22.3 KB · Görüntüleme: 572
hhaticeakca":19c6smvp' Alıntı:
perde kiriş birleşimlerim bu şekilde yapıyorum doğru bir modelle mi acaba, analiz sonrası perde gruplarımda ve kirişlerimde hata yoktu kaydedip çıktım perde başlıklarında hata verdi ,kirişlerim de de böyle bir hata yoktu kirişlerim de de çok fazla bu hatadan oluştu baktığımda perdeyle bağlantılı olan kirişlerde bu hata çıkıyor yardımcı olabilir misiniz ? analiz sonrası çıkmayan hata kaydedidip çıktan sonra tekrar girince hata veriyor ,tekrar analiz yapınca hatalar kayboluyor.
Merhaba,
Eklediğiniz resimlerdeki perde kiriş bağlantılarında bir sorun görünmüyor. analizden sonra (ab) uyarısı kaybolan idecad proje dosyasını ekler misiniz?
İyi çalışmalar

Geri