ANALİZ SIRASINDA FARKLI HATALAR-

ANALİZ SIRASINDA FARKLI HATALAR-

Mesajgönderen yunusemre_bel » 27 Nis 2020, 13:14

YAPIYI FARKLI ŞEKİLLERDE BİRKAÇ DEFA MODELLEDİK FAKAT ÇOK SIKINTI YAŞADIK ÖNCELERİ ANALİZİ TAMAMLAYAMIYOR DENKLEM SAYISI SONSUZA KADAR GİDİYORDU
SONRA Kİ AŞAMALARDA BAĞLANTILAR İLE İLGİLİ SORUNLAR YAŞAMAYA BAŞLADIK PETEK KİRİŞ ÇÖZÜMÜ DE SIKINTI YAPTI VE MAKASLI SİSTEME DÖNDÜK AŞIKLAR HİÇ BİR ŞEKİLDE KURTARMIYOR. MODELLEME SIRASINDA MI ACABA SIKINTI VAR. KONU İLE İLGİLİ MODELİ İNCELEYİP YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
Eklentiler
PELİT ALAN ÜRETİM ÇELİK.rar
ÇELİK
(3.53 MiB) 31 kere indirildi
yunusemre_bel

Re: ANALİZ SIRASINDA FARKLI HATALAR-

Mesajgönderen nurgulkaya » 27 Nis 2020, 15:52

Merhaba;

Analiz tamamlayamama durumlarında hatalı modelleme sonucu matematik modelin kurulamaması vardır. Bu tarz bir sorun ile karşılaştığınızda lütfen modelin taşıyıcı sistemini değiştirmek yerine teknik desteğe başvurunuz. Modelinizde makas geometrisinde biraz düzeltme yaptım, matematik olarak makasın iyi çalışması için her bir bölmenin olabildiğince kare olması gerekir 30- 45 -60 derece arası verimli çalışır, geometriyi buna göre düzenleyebilirsiniz. Bunun dışında stabilite için çatıda çapraza ihtiyacınız var. Aynı zamanda kolon zayıf eksenlerindeki kirişlere kayma birleşimi örneğin köşebentli birleşim veya tek kayma levhalı birleşim giriniz ve çatıdaki çapraz içeren bölmelerde düşeyde de çapraz koyunuz. BU şekilde zayıf eksen kirişlerinizin kesiti küçülecektir. BU kadar sık kolona da ihtyiacınız yok, makas cok rahat geçebilir bu açıklığı. Ancak kolon olma zorunluluğu varsa makasdan vazgeçip kirişe dönünüz.

Modelleme mantığı için https://www.youtube.com/watch?v=nAqZOEX ... ex=26&t=8s linkinde yer alan videoya ve devamı olan birleşim modelleme videolarına bakabilirsiniz.

**Not: Çatınızda ciddi bir yük var, kar ve sabit dışında hareketli yük olarak ekleme yapılmış, ve açıklığınız 9 m bu nedenlerle aşıkların yetersiz gelmesi olabilecek bir durum. Tüm bu yükler doğru ise hafifletmek için soguk hadde C veya Z kesit kullanabilirsiniz.

PELİT ALAN ÜRETİM ÇELİK.ide10
(5.2 MiB) 18 kere indirildi
Kullanıcı avatarı
nurgulkaya

Mesajgönderen yunusemre_bel » 03 May 2020, 17:49

teşekkür ederim sizin eklediğiniz dosyayı indiremiyoruz farklı bir versiyon mu kullanıyorsunuz acaba?
yunusemre_bel

Mesajgönderen nurgulkaya » 04 May 2020, 11:34

Merhaba;

Projeniz ektedir.

PELİT ALAN ÜRETİM ÇELİK_v101017.ide10
(6.25 MiB) 15 kere indirildi
Kullanıcı avatarı
nurgulkaya

Dön Çelik Projeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir