Tek Yöne eğimli makaslarda çapraz sorunu

bahtor

Yeni Üye
Merhaba.
Ekte örneğini gördüğünüz tek yöne eğimli makaslara çatı çaprazı atamıyorum.

Ekli dosyalar

• makas capraz sorunu.ide85
    572.2 KB · Görüntüleme: 61
Merhaba;

Çoklu çapraz komutu ile giriş yapmanız gerekir. Çapraz tanımlanmış hali ektedir.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• makas capraz sorunu_v80620.ide85
    316.4 KB · Görüntüleme: 73
Merhaba.
Ekte videosunu gördüğünüz şekilde yapıyorum ama hiçbirşey olmuyor, hata da vermiyor. Planda da denedim, perspektifte de denedim, farklı bilgisayarda da denedim sonuç aynı. Program versiyonuyla ilgili bir sorun olabilir mi?

Ekli dosyalar

• celik capraz.rar
    414.6 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba;

Size gönderdiğim projeyi indirip açtığınızda çapraz geometrisi çatıda düzgün şekilde oluşuyor mu? Oluşuyorsa size gönderdiğim modelden devam ediniz. Zira siz 8 versiyon kullanmaktasınız, eski versiyonda konu ile ilgili hata mevcut olabilir. v10'da böyle bir sorun olmadığı için geçmişe yönelik bir çözüm üretemiyoruz.
Eğer bizim gönderdiğimiz modelde de çaprazlar düzgün oluşmuyor ise tek çapraz komutu ile sizin çatı çaprazlarını girmeniz gerekir.

İyi Çalışmalar.

Nurgul hanım merhaba projemde çoklu çapraz oluşturma seçeneğinden çapraz oluşturma sorunu yaşıyorum . Çoklu seçim olmasına rağmen sadece tek yönden çapraz ataması yapıyor . proje ektedir. yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Ekli dosyalar

• çapraz oluşturma sorunu.cde
    431.8 KB · Görüntüleme: 39
Merhaba;

Çaprazlar üzerinde gövde özelliklerinde kaçıklık kalmış görselde olduğu gibi 0 olarak düzenlerseniz sorun kalmamaktadır.

Ekli dosyalar

• İSİMSİZ PROJE.ide10
    2.9 MB · Görüntüleme: 38
  • 1.png
    1.png
    65.4 KB · Görüntüleme: 425
Geri