Tefrişli Renkli Kat Planı Sunumu

Render , Proje sunumu ve Animasyon ile ilgili projeler ve sorularınız

Tefrişli Renkli Kat Planı Sunumu

Mesajgönderen nuraybenli » 22 Şub 2016, 17:42

Renkli plan dediğimiz çıktının nasıl oluşturulduğuna dair bir video yada pdf uzantılı bir dosya var mıdır? Render eğitiminin de hazırlanması gerektiği konusunda da hem fikirim.
nuraybenli

Re: Renkli plan

Mesajgönderen cansahin » 22 Şub 2016, 18:02

Merhabalar, renkli plan çıktısını araçlar / yatay plan kesiti komutu ile oluşturuyoruz. Bu işlemler sırasıyla;
1- Araçlar/Yatay plan kesiti satırını tıklayın.
2- Yatay plan kesiti toolbarı açılacaktır ve yeni yatay plan kesiti ikonunu tıklayın.
3- Açılan pencerede oluşturacağınız kesitin ayarlarını belirleyin.
4- Tamamı tıkladığınız zaman yatay plan kesitiniz oluşacaktır. ( Yatay plan kesiti çıktısı oluşturmak için perspektif ekranına gelerek varsayılan görünüşü üst görünüş yaparak render alabilirsiniz. )
5- Oluşturduğunuz yatay plan kesitini silmek için Araçlar / Yatay plan kesiti satırını tıklayın.
6- Yatay plan kesiti toolbarı açılacaktır ve yeni yatay plan kesitini sil ikonunu tıklayın.
7- Ekrana onay penceresi gelecektir. Onayladığınız takdirde yatay plan kesiti silinecektir.
Kullanıcı avatarı
cansahin

Mesajgönderen musti776 » 28 Eyl 2016, 14:38

Renkli plan aldığımızda mahal yazılarını görme imkanımız varmı?
musti776

Mesajgönderen cansahin » 28 Eyl 2016, 14:45

Merhabalar,Mahal yazıları 2 boyutta olduğu için yatay plan kesitinde görünmemektedir, render aldıktan sonra pafta oluşturup mahal yazılarını yazı komutu ile yazabilirsiniz. Başka bir önerimizde ideRender programında 3 boyutlu yazı oluşturup ve bunu ktp formatında kaydederek kütüphane elemanı olarak kullanırsınız. Bu şekilde oluşturmuş olduğunuz mahal yazısını yatay plan kesitinde görülebilir.
İyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
cansahin

Mesajgönderen bartayd » 20 Kas 2016, 03:16

kapı ve pencereleri kesmeden nasıl yaparız.
bartayd

Mesajgönderen sedaerdogan » 21 Kas 2016, 09:11

Merhabalar,

Yatay plan kesitinde sadece merdiven ve kütüphaneleri kesmeme opsiyonu mevcuttur.
Kapı ve pencerelerin kesilmesini istemiyorsanız, yatay plan kesiti alırken kesilecek kot değerini kapı ve pencerenin üst kotlarını kurtaracak şekilde bir değer girebilirsiniz.

Kolay gelsin,iyi çalışmalar..
Kullanıcı avatarı
sedaerdogan

Mesajgönderen bartayd » 21 Kas 2016, 19:41

Yok öyle olmaz kapılar pencereler kesilmeyecek duvar alçak olacak opsiyon eklenirse memnun olurum.
bartayd

Mesajgönderen NYILMAZ » 22 Kas 2016, 12:05

Ben tam olarak ne istediğinizi anlayamadığımı düşünüyorum. Olmasını istediğiniz ve olduramadığınız durumla ilgili iki ekran fotoğrafı yada çizim paylaşabilir misiniz? Nerede, nasıl bir kullanım için gerekli olduğunu da kavrayamadım.
Kullanıcı avatarı
NYILMAZ

Mesajgönderen Arzu Dural Gök » 22 Kas 2016, 15:06

Plan gösterim biçiminde kapı ve pencerelerin kesilmesi istenen bir durumdur. Neden kesmek istemediğinizi anlamamız lazım.
Kullanıcı avatarı
Arzu Dural Gök

Mesajgönderen bartayd » 22 Kas 2016, 20:40

Arzu Dural Gök yazdı:Plan gösterim biçiminde kapı ve pencerelerin kesilmesi istenen bir durumdur. Neden kesmek istemediğinizi anlamamız lazım.

aslında istediğim şekil sadece kapı ve pencerelerin kesilmesi değil duvarlarında seçtiğim duvarları seçtiğim kotta kesilmesini istiyorum. yani mevcut durum dışında kapı ve pencere kesilmelerinin engellenmeleri dışında duvarların da istenilen kotta kesilmesi durumudur. çok ta önemli bir durum değil tabii ki ama yapılabilirse daha zengin kat renderları alınır diye düşünüyorum. kapı ve pencere olarak ta seçtiklerim kesilmeyecek istemediklerim de kesilecek. bi daha ki versiyonda olabilir belki.
Eklentiler
6.jpg
6.jpg (113.46 KiB) 8509 kere görüntülendi
bartayd

Mesajgönderen Alemelian » 07 Eyl 2019, 17:33

Lütfen renkli kat planı anlatımı videosu ve render alınabilecek bir örnek paylaşır mısınız? Idecad 10 versiyonunda Çok ciddi sorunlar yaşıyorum ve herhangi bir cevabı forumda bulamadım. Şimdiden teşekkür ederim...
Alemelian

Mesajgönderen sedaerdogan » 09 Eyl 2019, 09:48

Merhabalar,

Tefrisli Kat Planı Sunum.pdf
(1.08 MiB) 16 kere indirildi

Konuyla ilgili webinarın kayıt yapılmış videosu https://youtu.be/_vvLUo1HxGQ

Kolay gelsin, iyi çalışmalar..
Kullanıcı avatarı
sedaerdogan

Dön ideCAD ile Mimari Görselleştirme ve Animasyon

Kimler çevrimiçi