Kaplamanın tam olarak yerleşmemesi sorunu

Makasın üzerine kaplamayı koyuyorum lakin ortada boşluk kalıyor.
Aşık yerleşimi şu şekilde:
b1LqEy2.png

tOiiQx5.png

Boş kısma kaplamayı nasıl atacağım?

Sanırım diğer iki taraftan kaplamalar aşıkların üzerini kapladığı için bu aşık gruplarının arası böyle boş kalıyor, çözümü nedir?

projenin data girişindede problem var sanırsam örneğin hatıllar ve aşık yerleşimi gibi. Kaplamanın problemi ise sizin gelen yükleri projeye aktarmanız içindir birleşmeme problemi ni şimdilik kaplama sınırın çizerek oluşturabilirsiniz.

Şimdi basit bir sistem tasarlayıp yine denedim, sonuç aynı, çizim dosyasını ekte veriyorum.

Data girişlerinde problem varsa size zahmet gösterebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• kaplamasorunu.rar
    318 KB · Görüntüleme: 166
Merhaba Mehmet bey;

Makaslarda 8 adet örgü tipi mevcuttur. Kullandığınız örgü tipinde mahya bölgesinde aşıkların çakışma probleminin önüne geçmek için alınmış bir önlemden kaynaklı geometri bu şekilde oluşmaktadır. Bir sonraki versiyonda tüm örgü tipleri için kaplamayı tamamiyle oluşturabileceğiniz çözüm üretilmiştir. Şimdilik örgü tipinizi değiştirdim. Makasınızda üst başlık tamamiyle aynı kotta olur ise sağa veya sola yanaşık modellerseniz ortalanmış yerine ( makas ayarlarından seçebilirsiniz) herhangi bir örgü tipinde bu problemi yaşamazsınız.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• kaplamasorunu.ide8
    551.9 KB · Görüntüleme: 444
Teşekkürler, makas tipini değiştirmem mümkün değil, mevcut bir yapıyı projelendiriyorum. Makas tipi bu şekilde, mimarinin ve mevcut durumun dışına çıkmamam gerekiyor.

Aynalama komutu sorunu ile aşmaya çalışıyorum ama aynaladığım kaplama ile birlikte aşık ve makaslar da aynalanıyor. Aynalama komutunun yalnız kaplama için kullanılabilir olması gerekir.

Geri