Mahya Birleşimi nasıl yapılır

Böyle bir birleşim yapmak istiyorum ...

Ama buraya kadar geldim kitlendim..

Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 20151130_143758.jpg
    20151130_143758.jpg
    318.8 KB · Görüntüleme: 4,991
  • m1.jpg
    m1.jpg
    146.7 KB · Görüntüleme: 4,992
Re: Mahya Birleşimi ?

Merhaba;

Kiriş-kiriş alın levhalı ek birleşimini kullandığınızda menüsünde yer alan rijitleştiriciler şuanda açılı oturtulamıyor. Sadece levhalarınızın boylarını kısaltınız. Birleşimin rijitleştircilerinin açılı olabilmesi opsiyonu için gereken çalışma yapıldı. Ancak ilerleyen sürümlerde kullanabilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    118.4 KB · Görüntüleme: 4,951

Anlatmak istediğim buydu ..

Ekli dosyalar

• 20151201_102748.jpg
    20151201_102748.jpg
    115.2 KB · Görüntüleme: 4,951
  • sdffsdfd.jpg
    sdffsdfd.jpg
    275.1 KB · Görüntüleme: 4,951

Merhaba;

Ekteki görseller yardımcı olacaktır.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    117.9 KB · Görüntüleme: 4,950
  • 2.png
    2.png
    91.3 KB · Görüntüleme: 4,950

rijitleştirici levhaların yerine IPE profil atamıyor muyuz :?: Eğer olmuyorsa ciddi handikap :!: Çünkü bu şekilde çatı dizaynında rijitleştirici levhalar yetersiz kalır :shock:

Merhaba;

Birleşim içerisinde şu anda rijitleştirici yerine kiriş kesiti kullanılamıyor. Rijitleştirici yetersiz kalması durumunu bir örnek ile anlatmaya çalışabilir misiniz? Mümkün ise projenizde kullandığınız ama hesap sonuçlarında kiriş kesiti kullanmak zorunda olduğunuz bir durum var ise paylaşabilir misiniz? Bir de hangi yönetmelik ile hesaplamaları yaptığınızı eklerseniz seviniriz.

İyi Çalışmalar.

Nurgül hanım programda kiriş-kiriş birleşimlerinde, alın guse birleşimlerinde ve berkitme levhalarında; berkitme ve rijitleştirici levhaların ana elemanlarla olan etkileşimleri analizde modellenmiyor mu?
Analiz sonuçlarında herhangi bir fark oluşturmuyor.

Bu etkileşim modellense daha ekonomik çözümler oluşturabilir miyiz?

Birleşimler ve birleşim kompenentleri analiz modeline sokulmuyor. Birileşimin tipi, mafsallı veya rijit olmasına gore elemanın uc serbestliklerini değiştiriyor.

Geri