Ekonomik çözemiyorum

MRB
BEN ÇELİKLE İLGİLİ SIKINTIM EKONOMİK ÇÖZEMİYORUM.
ÇALIŞMA 2 BAKARSANIZ PROGRAGAMDA SEÇTİĞİM KİRİŞLERDEN DOLAYI KOLONLARIN KURTARMAMASI GEREKİRKEN HEPSİ KURTARIYOR
ÇALIŞMA 1 DE İSE EKONOMİK YAPIYORUM AMA PROGRAM KURTARMIYOR
NERDE YANLIŞ YAPIYORUM YARDEMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
VE MALZEME SEÇİMİ KONUSUNDA BANA ÖNERECEĞİNİZ BİLGİLER İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM VE MEMNUN OLURUM
İYİ GÜNLER İYİ ÇALIŞMALAR ....

Ekli dosyalar

• ÇELİK ÇALIŞMA 2.cde
    410.5 KB · Görüntüleme: 446
  • çelik çalışma.cde
    438.5 KB · Görüntüleme: 460
Merhaba;

- Öncelikle kirişleriniz üzerinde duvar yükü programın default değeri olarak duruyordu. Çatıda duvar yükünüz olmayacağı için 0 olarak değiştiriniz.
- Kirişlerin kesitlerinin yüksek olması kolonların kurtarmaması gibi bir durum oluşturmuyor modelinizde çünkü herhangi önemli bir yükünüz mevcut değil. Kaplama, kar, rüzgar gibi yükler mevcut değil. Kendi ağırlıkları ile kurtarmaması için bir sebep görünmüyor ancak el ile hesaplamanız veya başka bir programda birebir aynı modellemede farklı sonuçlar elde ettiyseniz lütfen bize gönderin hata var ise gereken çalışma yapılacaktır. Ancak genel anlamda bu elemanlar ile ilgili testlerde bahsettiğiniz gibi bir sorun görünmüyor.
- Aşıklarınızı modellerken birleşim levhaları ile çakışmaması için bir takım değişiklikler yapmanız lazım. Ekteki görselde bulabilirsiniz.

Projelerinizde bir takım değişiklikler yaptım. İnceleyiniz.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• duvar yükü.png
    duvar yükü.png
    141.7 KB · Görüntüleme: 2,421
  • aşık.png
    aşık.png
    25.8 KB · Görüntüleme: 2,421
  • çelik.rar
    2 MB · Görüntüleme: 138
YARDIMINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
SORULARIMIN DEVAMI GELECEKTİR :)