Projede Normal Kuvvet Etkisinde Eleman Bulunmuyor

serdagi

Tanınmış Üye
Merhaba ekteki proje ile uzun zamandır uğraşmaktayım. Raporda "Projede Normal Kuvvet Etkisinde Eleman Bulunmuyor" şeklinde uyarı alıyorum. Bununla ne demek isteniyor anlamadım, neyi hatalı yaptım. Bunun dışında "Çelik Tasarım" menüsü altındaki "Birleşim", "Çakışma Kontrolü" kontrollerinden de uyarı alıyorum. Bunları nasıl düzeltirim. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• KUTU_KESIT_SON_rv2.ide8
    1.9 MB · Görüntüleme: 475
Projede herhangi bir hata göremedim analiz seçeneklerinde ufak değişiklikler yaptım.Sorun görülmemektedir.Birleşim çakışmalarını indirebildiğiniz kadar indirmelisiniz lakin 0 çakışmaya indirmek oldukça zordur.

Ekli dosyalar

1.8 MB · Görüntüleme: 466
Merhaba;

Bahsettiğiniz gibi eksenel kuvvet taşıyan eleman yok gibi bir uyarı göremiyorum. Daha açık belki görselle anlatabilirseniz sevinirim. Analiz ayarlarında süneklik düzeyleri ve R katsayıları ile ilgili değişiklik yaptım. Bu yapıda süneklik düzeyinin yüksek olmasına gerek yoktur. Sizi birleşimlerde süneklik düzeyinin yüksek olması ekonomik olmayan levha ebatlarına götürecektir.
Çakışma kontrolü ile ilgili olarak görseller yardımcı olacaktır.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• çakışma.png
    çakışma.png
    123.5 KB · Görüntüleme: 3,055
  • çakışma 2.png
    çakışma 2.png
    61.4 KB · Görüntüleme: 3,055
    1.9 MB · Görüntüleme: 441
cevaplar için teşekkür ederim, Birleşimler hariç tüm sorunları giderdim, birleşimlerde uygulama için engel değil anladığım kadarı ile.

Merhaba;

Çözümleyemediğiniz problem nedir? Uygulamadan kastınız sahada yapının yapılması ise birleşimler uygun olmadan uygulama yapmanız mümkün değildir. Ancak kastınız eleman tasarımını doğru yapmak ve raporlarını almak ise herhangi bir problem oluşturmaz birleşimlerin eksikliği.

İyi Çalışmalar.

Geri