Çakışma Sorunu

ide64

Yeni Üye
modelleme ve birleşimleri yapıyorum fakat analiz öncesi çakışma kontrolünden bir türlü geçemedim :(
bu işin mantığı ve ya püf noktasını bilen var mı ?
nedir yani çakışma sorunu ? katı modellerim temiz yani çakışma falan göremiyorum ?

Merhaba;

Analiz öncesi çakışma kontrolü yapmanıza gerek yoktur. Birleşim dahil modelleme yaptıysanız analiz ve tasarım yapabilirsiniz. Çakışma kontrolü çizimler oluşturulmadan önce imalat sırasında hata olmaması için yapılır. Çelik açısından sahada imalat mm düzeyinde önemlidir. Bu nedenle projenizde birleşim girmediğiniz elemanlar varsa, veya birleşimlerin levhaları veya çatı çaprazı ve aşıkların çakıştığı durumlar var ise düzeltilmesi gerekir.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• çakışma.png
    çakışma.png
    183.5 KB · Görüntüleme: 5,029
Merhaba;

Kaynaklı birleşim olmasına rağmen çakışma hatası oluşuyor. Bir program hatasıdır. Gözardı ediniz. Gereken çalışma yapılacaktır.

İyi Çalışmalar.

onuraot":2o76jwn5' Alıntı:
merhaba, çakışma kontrolünü nasıl göz ardı edebileceğimizi anlatabilir misiniz?
Bu aşamada siz programın bulduğu çakışma kontrolü yerine kendiniz bu kontrolü üstleneceksiniz. Yani bu aşamada size program hatası olarak rapor edilmiş durumu bilerek ve anlayarak programı kullanacaksınız.
Bu durumda gerçekten bir çakışma olmamasına rağmen program çakışma varmış gibi algılayıp size çakışma rapor etmektedir. Bu aşamada bu hatalı bildirimi gözardı edin.
Nasıl gözardı edileceği konusunda hala soru işaretleriniz var ise teknik servisi arayp yardım talep edebilirsiniz.

Geri