Makasın betonarme yapı elemanlarına birleşimi.(makas kolon)

demir

Etkin Üye
MAKASIN BETONARME YAPI ELEMANINA BİRLEŞİMİ İLE İLGİLİ ARA BİRLEŞİM ELEMANININ NASIL YAPILACAĞINA DAİR BİLGİ İSTİYORUM. GÖNDERDİĞİMİZ RESİMDEKİ KISIM DOĞRU OLARAK BİRLEŞTİRİLMİŞMİDİR. TEREDDÜTTE KALDIK DOĞRU GİBİ GELMEDİ BİZE. BİR KAÇ GÜN İÇERİSİNDE İKİ ADET 7 VERSİYONU 8 YÜKSELTMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ. TEŞEKKÜRLER.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    99.5 KB · Görüntüleme: 5,127
Re: MAKASIN BETONARME YAPI ELEMANINA BİRLEŞİMİ.(MAKAS KOLON)

Merhaba;

Ekteki görselde göreceğiniz gibi mesnet birleşimi ile makasların betonarme ve çelik kolonlara bağlantısını sağlayabilirsiniz. Birleşim girmeden düğüm noktalarının doğru oluşup oluşmadığının anlaşılması için analiz yaptıktan sonra sağ klik analiz modeli görüntüleme bölümünde deformasyonlar bölümüne geçi yaptıktan sonra modal yüklemesini seçerek ve düşey yükler altındaki hareketine göre karar verebilirsiniz. Aynı zamanda yine aynı bölümde yapı sekmesi altında düğüm noktalarının bağlantısını kontrol edebilirsiniz. Demo projelerini incelemenizi ve
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
linkinde yer alan 5 adet İdeCAD ÇELİK 8 eğitim videolarını izleyerek sorularınız olursa bizlere ulaşabilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• deformasyon.png
    deformasyon.png
    208.4 KB · Görüntüleme: 33
  • eleman uç serbestlikleri.png
    eleman uç serbestlikleri.png
    67.9 KB · Görüntüleme: 5,106
Re: Makasın betonarme yapı elemanlarına birleşimi.(makas kol

böyle bi sorununuz olduğunu forumlardan biraz önce okudum sorun giderilecek diye yazmışsınız sorun giderildimi acaba? ayrıca eğitim videolarınızda betonarme kolon üzerine çelik birleşimini hiç göstermemişsiniz?

Re: Makasın betonarme yapı elemanlarına birleşimi.(makas kol

Merhaba;

8.103 sürümü ile birlikte betonarme-çelik karma sistemlerde düğüm noktalarının sorunları düzeltildi. Eski sürümlere dair okuduğunuz hatalar olmuş olabilir. Önerdiğim yöntem modelleme hatası veya eksikliklerinde de başvurabileceğiniz bir yöntemdir. Detaylı anlaımın sebebi budur. Gönderdiğim linkteki videolarda da genel itibari ile ide CAD Çelik 8 anlatılmaktadır. 5 saatlik eğitim paketidir ve programın tüm özelliklerinden bahsedilir, detaylar için önümüzdeki aylarda farklı konularda petek kiriş tasarımı, kompozit kiriş tasarımı, birleşim tasarımları vb. videolar eklenecektir.

Size kullanmanız için bahsettiğim birleşim mesnet birleşimidir. Ekteki görselde yardımcı olacaktır.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• MESNET BİRLEŞİMİ.png
    MESNET BİRLEŞİMİ.png
    181.6 KB · Görüntüleme: 26
Geri