Konsol kısmında kaplama sorunu

Merhaba, çizmekte olduğum yapıda yapının her iki tarafında 50 cm konsol bıraktım, makasın üzerine aşıkları ve kaplamayı attım, kaplama aşık sınırlarını kapsadığı için konsol kısmını kapatmadı, nasıl çözebilirim?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    265 KB · Görüntüleme: 4,354
Merhaba;

Kaplamanın önemi rüzgar yüklerini sisteme tam etkitmektir. Bu nedenle aşık menüsünde görselde de göreceğiniz gibi sona aşık ekle seçeneğini aktif hale getirerek birleşim levhası ile çakışmasına aldırış etmeden aşık ve aşık üstüne kaplamayı modelleyiniz. Çizim öncesinde son aşığı tekrar kaldırarak veya gereken ofset değerlerini kullanarak düzenleme yapınız. Veya poligonal kaplama seçeneğini kullanarak konsol bölümü için ayrıca direkt kirişler üzerine oturan kaplama tanımlayabilirsiniz. Ekteki görseller ve programda yer alan komut satırı yardımcı olacaktır. Görsellerde yardımcı olacaktır.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• aşık.png
    aşık.png
    57.1 KB · Görüntüleme: 4,343
  • poligonal kaplama.png
    poligonal kaplama.png
    39.9 KB · Görüntüleme: 4,343
  • poligonal 1.png
    poligonal 1.png
    73.4 KB · Görüntüleme: 4,343
  • poligonal 2.png
    poligonal 2.png
    834.5 KB · Görüntüleme: 26
Cevabınız için teşekkür ederim.
Ben kaplamayı makas üzerine oturttuğum aşıklara oturtmaya çalışıyorum, makas konsolları mevcut, son aralığa eleman eklesem bile makasın bitiş noktasını geçmiyor.

İkinci bir sorun ki emin olamadığım, kaplama da yük tanımlamasını neye göre yapacağız?
Kütüphanede mevcut olan kaplamalardan birini seçtiğimizde kaplama yükü otomatikman tanımlanıyor mu?
Hareketli yükün yanına ayrıca kar yükü eklemeye gerek var mı?
Aşağıdaki resimde gösterdiğim şekilde bir tanımlama doğru mudur?

Proje ektedir:

Ekli dosyalar

• yuk.png
    yuk.png
    18.7 KB · Görüntüleme: 4,267
  • eksyuk.zip
    3 MB · Görüntüleme: 142
Merhaba;

Öncelikle makas ile kolon arasına hatalı birleşim tanımlamış olarak görünmektesiniz. Ekteki görsellerde bulacağınız gibi birleşimleri değiştiriniz. Bunun dışında analiz ayarlarında ve makas ayarlarında bir takım değişiklikler yapmanız gerekmektedir. Öncelikle TS 648 yerine yeni TÜRK ÇELİK YÖNETMELİĞİ yayınlandı biliyorsunuz. Bu nedenle elverişsiz sonuçlar veren oldukça eski bu yönetmeliği kullanmayınız. Yeni Çelik yönetmeliği ile aynı olan ASD yöntemini kullanınız. Aynı zamanda bu tarz snayi yapıları için süneklik düzeyi normal ve R katsayıları 5 olarak kullanılabilir TDY 2007 buna olanak sağlar. Süneklik düzeyinin yüksek olması ekonomik sonuçlar elde etmenize yardımcı olmayacaktır.

* Yükler ile ilgili olarak kaplama birim ağırlığı İMO 'nun tablolarında veya internette bulabileceğiniz diğer dökümanlarda 5-25 kg arasındadır. Siz kullandığınız kaplamanın malzeme özelliklerine göre bu yükü giriniz. Kar ve hareketli yükler TS 498 'de özetlenmiştir. Lütfen ilgili tablolara bakınız.
Ekteki görselleri inceleyiniz.

Linkte yer alan 5 adet eğitim videosunu webinar 1-5 izleyiniz. Program ile ilgili size yardımcı olacaktır.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• maks.png
    maks.png
    82.1 KB · Görüntüleme: 4,246
  • analiz ayarları.png
    analiz ayarları.png
    57.9 KB · Görüntüleme: 4,246
  • analiz ayarları 2.png
    analiz ayarları 2.png
    46.9 KB · Görüntüleme: 4,246
  • mesnet birleşimi.png