idecad 8 çelik kaydetme sorunu

hami çolak

Yeni Üye
arkadaşlar idecad in çelik versiyonunda basit bir yapı yapıyorum. öğrenme aşamasındayım. fakat yaptığım çalışmayı kaydedip çıktıktan sonra tekrar girdiğimde yaptığım bazı şeyler siliniyor. mesela yaptığım kiriş-tali kiriş birleşimleri siliniyor. ve bir sorunum daha var analiz yapma kısmında program kendiliğinden kapanıyor. aynı sorunları yaşayan vardır illaki bir çözümü var mı bunun.

bu normalde 6 katlı bir bina. ilk olarak hepsini çizdikten sonra analiz yaptırdığımda program hep kendiliğinden kapanıyordu. baştan yaparsam belki sorun olmaz dedim ama bu seferde yaptığım şeyler sonradan silinmeye başladı.

Ekli dosyalar

• proje.ide8
    1.5 MB · Görüntüleme: 482
Merhaba Hami Bey;

Elinizdeki sürüm 8.103 müdür? Yardım menüsünden ideCAD hakkındaya tıklarsanız ekrana gelecek pencereden hangi sürüm olduğunu kontrol edebilirsiniz. Eğer 8.103 ise projeniz eski sürümde oluşturulmuş ve tali kiriş, aşık, kaplama yeni ihtiyaçlara uygun olarak sıfırdan oluşturulduğu için 8.103 te açtığınızda tek aşık tek tali kiriş olarak gelmekte bu nedenle bir takım veri kayıpları olabilir. 8.103 te modelinizi tekrar oluşturmanız en sağlıklısı olacaktır. 8.103 ü forumdan indirebilirsiniz. 8.103 te böyle bir problemle karşılaşmayacaksınızdır. Ancak anladığım kadarıyla programda modelleme ile ilgili eksikliklerinizde mevcut.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
linkten örnek benzer bir projenin veri girişini izleyiniz. Analiz sırasında kırılma olur ise mutlaka bize ulaşınız.

Projeniz için not olarak çatının eğimi ciddi düzeyde petek kirişler yüksek eğimde ciddi eksenel yük alacak şekilde yönetmeliklerde boyutlandırılan elemanlar değillerdir. Çatınızın eğimi bu olmak zorunda ise dolu gövdeli kiriş ile tasarım yapmanız daha uygun olacaktır.

İyi Çalışmalar.

Teşekkür ederim söylediklerinizi aynen uygulayıp tekrar bakacağım. Umarım sorun çıkmaz.

İyi çalışmalar.

Geri