iskele projesi HK.

bha

Üye
iyi günler ide yapı iskele projesi çizmeye çalışıyorum forumda biraz araştırma yaptım demodaki iskele projesini inceleyin denilmiş fakat bahsi geçen porjeyi bulamadım kendi yaptığımıda ekliyorum modelde nerde hata var teşekkürler

Ekli dosyalar

• xx.rar
    672.7 KB · Görüntüleme: 205
Merhaba;

Ekteki görselleri incelemenizi tavsiye ederim.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
inkinde örnek iskele projesi mevcuttur.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• iskele analiz.png
    iskele analiz.png
    47.7 KB · Görüntüleme: 3,842
  • iskele mesnet 2.png
    iskele mesnet 2.png
    38.2 KB · Görüntüleme: 3,842
  • iskele mesnet.png
    iskele mesnet.png
    36.9 KB · Görüntüleme: 3,842
  • iskele.png
    iskele.png
    222.3 KB · Görüntüleme: 3,842
Arkadaşım bir şey sormak istiyorum cevaplarsan sevinirim. Betonarme kullanıyorum ben iskele makrosu güncellemesini yaptım. İskele çalışması yaptım bir tane fakat sizin anlattıklarınızı yapamıyorum ben. Mesela ben çelik kiriş sekmesine tıkladığımda sizde ki gibi serbestlikler ve dizayn sekmeleri yok. Ben blok üzerinde çalışabiliyorum. Objeyi parçalamayı denedim fakat parçalamıyor. Betonarme proje içinde iskele objesi parçalanamaz diyor. ( bu işlemi yapma sebebim tek tek kirişleri seçip denemek). Bunun sebebi nedir acaba bana yardımcı olur musunuz?
Teşekkür ederim.

erbilsancaktar":2x028e0b' Alıntı:
Arkadaşım bir şey sormak istiyorum cevaplarsan sevinirim. Betonarme kullanıyorum ben iskele makrosu güncellemesini yaptım. İskele çalışması yaptım bir tane fakat sizin anlattıklarınızı yapamıyorum ben. Mesela ben çelik kiriş sekmesine tıkladığımda sizde ki gibi serbestlikler ve dizayn sekmeleri yok. Ben blok üzerinde çalışabiliyorum. Objeyi parçalamayı denedim fakat parçalamıyor. Betonarme proje içinde iskele objesi parçalanamaz diyor. ( bu işlemi yapma sebebim tek tek kirişleri seçip denemek). Bunun sebebi nedir acaba bana yardımcı olur musunuz?
Teşekkür ederim.
İskele makrosu ile modellenen iskele elemanlarına otomatik serbestlikler atanır. Sizin burada anlatılan konuları manuel olarak yapmanıza gerek yoktur. Burada anlatılanlar iskele makrosunu kullanmadan ideCAD Çelik 8.0 ile çelik kolon çelik kiriş çapraz gibi elemanları kullanarak manuel iskele oluşturma konusuyla alakalıdır.

Burada anlatılanlar iskele makrosuyla otomatik olarak yapılır. ideCAD Betonarme 8.5 içerisindeki iskele makrosu ile oluşturulan iskeleyi parçalama olanağı yoktur. Bu olanak ideCAD Çelik 8.5 programında vardır. ideCAD Çelik 8.5 ile İskele makrosuyla çalışılabileceği gibi istenirse sıfırdan girerek de modellenebilir.

Geri