Trapez saçlı kompozit olmayan doseme

memorandum07

Yeni Üye
Bursa ideyapi dan projedeki problemler üzerine yardımcı oldular. tsk ederim. uygulamada kayma kamasi kullanmadan trapez saç kullanarak üzerine beton dokuyoruz.programa eklenme konusunda dikkate alırsanız sevinirim.programdaki seçenek trapez saçli kompozit döşeme. ayrıca temel ankaji yaptığımız zaman tasarim hesap raporu almaya çalıştığımda program kendi kendini kapatıyor.
63869187f4eca9eec67877e8c82ae080.jpg

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba;

Kolon ayağı birleşiminde ankraj olarak düz çubuk değil bükümlü bir çeşit kullanınız. Düz çubukta betondan sıyrılma durumu oluşabilir bu nedenle tavsiye edilmez. Ancak kırılma durumu programın bir hatası olup sorun giderilmiştir, 8.500 sürümünde ankraj tipinin uygun olmadığı uyarısını alırsınız.

Trapez kompozit döşeme için kayma çivileri kullanılmaması durumu anlaşılamamıştır. Beton ile çelik arasında etkileşimi ve birlikte çalışmayı sağlayan kayma çivileridir. Kayma çivisi olmadan nasıl kompozit yapı üretmektesiniz, farklı bir uygulamamı mevcuttur?

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• kolon ayağı.png
    kolon ayağı.png
    65.4 KB · Görüntüleme: 3,673
  • kolon ayağı 2.png
    kolon ayağı 2.png
    60 KB · Görüntüleme: 3,673
Nurgül hanım merhaba,stud çivisi olmadan kompozit döşeme olacağını iddia etmiyorum tabiki düz saç yerine trapez saç kullanarak beton döşeme yapılması gerektiğini söylüyorum. bu programda mevcut değil. her trapez saç kullandığınızda kayma kamasi kullanmak zorunda değiliz. ankaj tipini değiştirip deneyeceğim. ok.ben de son sürüm mevcut.iyi çalışmalar.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba;

Trapez saç programda mevcuttur. Görsel yardımcı olacaktır.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• trapez sac.png
    trapez sac.png
    27.6 KB · Görüntüleme: 3,668
Geri