Proje depo

Asık Hatası veriyor fakat düzeltemiyorum düzeltiğimdede modal analize katılan sayılar yetersiz diyor 500 vermeme rağmen 20mb büyük olduğu için yollayamıyorum lütfen yardım

Merhaba,

Dinamik analizde mod sayısı yetersiz uyarısı, modların kütle katılımlarının toplamının %90 ı sağlamadığı durumlarda verilen bir uyarıdır. Bu durum genellikle çelik-betonarme karma yapılarda veya birbirlerinden bağımsız çelik çerçevelerin olduğu sanayi yapılarında gözükmektedir. Her bir modun kütle katılımı çok düşük olduğundan önceden belirlenmiş mod sayısında yeterli kütle katılımına ulaşmayabilir. Bu durumda yapılması gerekenler şunlardır;
- Yapı ağacı bölümünde analiz başlığı altında "modal analiz" bölümüne farenin sağ tuşu ile tıklayıp "Yeni modal analiz durumu" nu tıklayın. Açılan pencereden "ritz vektörleri" bölümünü işaretleyin. Bu analiz kütle katılımının artmasını sağlayan modların hesaplanmasını sağlayacaktır.

- Yapı ağacı bölümünde analiz başlığı altında "modal analiz" bölümüne farenin sağ tuşu ile tıklayıp "Yeni modal analiz durumu" nu tıklayın. Açılan pencereden eigen vektörleri bölümü seçiliyken mod sayısını arttırın.
- Yapıyı stabil hale getirin. Stabil hale getirmekten kastettiğim çatı çaprazları ve çerçevelerle yapının bir bütün halinde çalışmasını sağlayın. Makaslı sistem kuruyorsanız makasların alt başlıklarından üst başlıklarına bağlanan ve makas düzlemine dik stabilite elemanları tanımlayın.

Aşık hatasından kasttettiğiniz durumu net bir biçimde açıklayabilir misiniz lütfen?

Daha çok yardımcı olabilmem için projenizi incelemem gerekiyor. Projenizi buraya yükleyebilirsiniz veya oguzcanhadim@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Saygılarımla...

Ekli dosyalar

• ritz vektörleri.png
    ritz vektörleri.png
    12.8 KB · Görüntüleme: 5,013
Geri