Aşık tasarımım hatali mi

etriye

Üye
Oncelikle iyi gunler iyi calismalar projemde yatay yaprazlar arasi kolonlar arasindakini kaldirmak istiyorum ancak kaldirsigimizda asik problemi veriyor ve çakışma kontrolunde anlayamadigim bir nokta soz konusu acaba nerde hata yapmaktayim...yardımlarınız için simdiden tesekkurler....

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Re: aşık tasaramimim hatali mi

Merhaba;

Öncelikle yatay çapraz kullanmak istemiyorsanız çatıda aşık kesitlerini büyütmeniz gerekecektir. Aynı zamanda aşık menüsünde tüm kesişimlerden birleştir-böl komutu ile bölmeniz lazım. Projenizde uyguladım. Bu bölme işlemi yapıldığında basit mesnetli kirişler olarak hesaplanacaklar daha düşük pmm oranları çıkacaktır. Kesit büyütmek istemiyorsanız mutlaka çapraz kullanın.

Çakışma probleminin sebepleri kolon-kiriş birleşimlerinde orta kolon için her ikisinde de berkitme kullanmanız ve mesnet birleşiminde 3 bulon yerleştirmişsiniz kirişe dik doğrultuya kiriş gövdesi ile bulon çakışıyor. Anlamanızın yolu kırmızı olarak görünen 2 eleman arasında çakışma olduğudur. Bu iki elemanı inceleyip müdahale de bulunmanız gerekir. Youtube idecad kanalında
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
eğitim videolarını izlemeniz hem modelleme hemde analiz anlamında size faydalı olacaktır.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    428.1 KB · Görüntüleme: 3,114
  • 2.png
    2.png
    82.4 KB · Görüntüleme: 3,114
  • 3.png
    3.png
    46.3 KB · Görüntüleme: 3,113
  • 4.png