Makas açıklığı 29m

29 mt makasla geçmişim sağlıklı mı ?
Kolonlarım kurtarmıyor , ne yapmalıyım ?

Ekli dosyalar

• çelik 2.cde
    1.7 MB · Görüntüleme: 503
Merhaba;

Projenizde kaplama üzerinde ciddi yükler mevcut. Yüklerin birimine dikkat ediniz. Kirişler üzerinde defaultta olan duvar yüklerine dokunulmamış aynen duruyor, sizin duvar yükünüz olmamalı. Modellemede en yakın noktadan yakala gibi opsiyonları aktif hale getirmişsiniz, bu nedenle makas üzerindeki aşıklarınız sadece ilk ve son makasta makas üstünde iken diğer makasları modellemede farklı noktaları tutmanız sebebi ile makas başlıkları ile aşıklar çakışıyor. Makaslarınız teker teker tekrar girdim. Aşıklarınız düzelttim. Kaplama ve kiriş yüklerinizi düzelttim.

Makas alt ve üst başlığı için 29m açıklıkta L profili tek kullanarak geçmeniz deprem yönetmeliği ve AISC için narinlik koşulu açısından oldukta zordur. Birleşik kesit tanımladım, analiz yapıp tasarım sonuçlarını kontrol ediniz.
Aşıklarınızı tüm kesişimlerden böl komutu ile bölmeniz gerekir yapı boyunca tek parça görünüyor, aşıklarınızı böldüm.

Lütfen
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
linkinde yer alan modelleme videosunu ve ardından gelen toplam 5 adet olan webinar eğitimlerini izleyiniz.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• kaplama.png
    kaplama.png
    45.4 KB · Görüntüleme: 2,567
  • kiriş yükleri.png
    kiriş yükleri.png
    21.7 KB · Görüntüleme: 2,562
  • analiz.png
    analiz.png
    25.8 KB · Görüntüleme: 2,567
  • aşık 2.png