eissenhover

Etkin Üye
herkese merabalar, 12 katlı bir yapı için Z tipi çelik yangın merdiveni tasarlıyorum. ilk katı için tüm kaynaklar birleşimler vs tasarımları tamamladım ve ust katlara kopyalamak ıstedim ama kopyalayınca hersey bırbırıne gırıyor. sorunu cozemıyorum. bır baska sorumda rapor alamıyorum acaba benım programımda kurulum asamasında falan bırseyler eksıkmı yuklendı neden alamıyorum rapor. son olarak ektekı projemde yetersıt kesıtler var.tasarımı bozmadan bu yetersızlıklerı nasıl cozebılırım. kat kopyalarken çelık kolonları kopyalamadıgı ıcın her kata tek tek cızdım onunda bı kolay yolu varmıdır. şimdiden teşekkurler.

Ekli dosyalar

• 2.alternatif.rar
    2.4 MB · Görüntüleme: 456
Merhaba;

Projenide zemin kattaki tüm elemanları seçip kat kopyalamada seçili elemanları kopyala komutunu kullanırsanız problemsiz kopyalayacaktır. Zemin kattaki son basamak diğer katlarınız da uygun yerleşmediği için dikey oluşuyor, dikey son basamağı tüm katlarda silerseniz problemsiz analiz gerçekleşecektir. Kolonlara her katta ek yapmanıza gerek yoktur. 12 m olarak üretilemkteler ancak sahada vinç kapasitenize bağlı olarak 6m veya 9 m de bir ek yapabilirsiniz. Siz her katta yaparak ekonomik olmayan bir sonuç elde ediyorsunuz.

Rapor ile ilgili olarak C:\ProgramData\ideCAD Klasöründeki iderpt.tmp dosyasını silin ve tekrar rapor almayı deneyin. Sorun düzelebilir.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 2.alternatif.rar
    4.8 MB · Görüntüleme: 385
nurgul hanım cevabınız ıcın tesekkurler.

1) lakın rapor alma sorununu hala çozemedim. bahsettıgınız dosyayı bulamıyorum.

2) analız aldıktan sonra tum profıllerım, pmm oranlarım sehım kontrollerım vesaıre hepsı ıdealdı. deformasyon sekmesınde depren kombınasyonlarında ve dıger kombınlerde deformeye baktıgımda farklı kombınelerde ortamama 50 mm deformasyon gordum. burada sormak ıstedıgım yapımızı tasarlarken deformasyon kısmında nereye kadar musade etmelıyız. çelık tasarım yeterlı gozukuyor ama atıyorum 50 mm deformasyon kabul edılebılırmıdır. yanı bu tarz durumlarda deformasyon kontrolunde nereye kadar musade etmelıyız. cunku ona gore capraz atmayı dusunuyorum deformasyon degerını azaltmak ıcın

3) bırde cızım alırken "genel konstruksyon cızımlerı tekıl eleman montaj dahıil" secenegıyle cızım alırsak projenın butun cızımlerını tek komutla almışmı oluyoruz. yanı tek tek montaj veya tekıl elemanları almaya gerek yok sanırım. projeyı yukleyemedım buraya boyutu sebebıyle. programda aldıgım cızılerlerı sılebılme secenegım varmıdır acaba.

bahsettıgınız iderpt.tmp dosyasını sılıyorum rapor almaya calısıyorum tıklıyorum raporu vermıyor ve ıderpt.tmp dosyası tekrar gerı gelıyor sıldıgım halde. onceki mesajımda 3. sorumda sordugum cızımlerı sılme konusunu cozdum bu arada nerden sılecegımı buldum. dıger sorularımı yanıtlarsanız cok mutlu olurum

Merhaba;

1) Öncelikle rapor probleminizi çözmek adına bilgisayarınızdan demo sürümünü tamamen kaldırınız.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
linkinden çelik demo sürümünü indirip kurunuz. Problem kalmayacaktır.
2) Öncelikle toolbarda yer alan çelik tasarım sekmesinden kolon,kiriş, aşık gibi elemanlarınız detaylı kontrol ediniz. Bu bölümde sehim üst sınırları ve sizin elemanlarınızın uyup uymadığını görebilirsiniz. Bunun dışında deformasyonlar için yine Deprem Yönetmeliğinin belirlediği sınırlar içerisinde kalıp kalmadığınızı kontrol etmeniz gerekir. Bu kontrolü eğer her katta girdiğiniz döşemeleri metal döşeme değil, beton döşeme seçerseniz rijit diyafram olarak hesaplayan program seçmeli raporunun yapı özet bilgisi bölümünde yer alan öteleme ve düzensizlik kontrolü bölümünde görebilirsiniz. Ancak yangın merdiveni modellediğiniz için rijit diyafram kabulü uygun olmayacaktır. Bu durumda Deprem Yönetmeliği göreli kat ötelemesi kontrollerini sizin yapmanız gerekmektedir.
3) Çizimleri toplu halde almanız için Genel Konstrüksiyon- Tekil ve Montaj dahil en uygun çözümdür.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• ÖTELEME VE DÜZENSİZLİK KONTROLÜ.png
    ÖTELEME VE DÜZENSİZLİK KONTROLÜ.png
    28.1 KB · Görüntüleme: 6,486
sagolun nurgul hanım ama ne yaptıysam cozemedım rapor sorununu. programı kaldırdım. c klasordekı tum uzantıları sıldım ccleannerle temızledım. setupı verdıgınız lınkten tekrar ındırdım kurmaya basladım. her defasında bu pogramın bır baska surumu zaten bılgısayarınızda calısıyor dıyor ve yuklemeye devam edıyor. oysakı bır baska surumu yok bılgısayarımda.program gayet normal calısıyor bır sıkıntı vermıyor ama rapor almaya calısınca vermıyor.

eissenhover":14w6vl1l' Alıntı:
sagolun nurgul hanım ama ne yaptıysam cozemedım rapor sorununu. programı kaldırdım. c klasordekı tum uzantıları sıldım ccleannerle temızledım. setupı verdıgınız lınkten tekrar ındırdım kurmaya basladım. her defasında bu pogramın bır baska surumu zaten bılgısayarınızda calısıyor dıyor ve yuklemeye devam edıyor. oysakı bır baska surumu yok bılgısayarımda.program gayet normal calısıyor bır sıkıntı vermıyor ama rapor almaya calısınca vermıyor.

Merhaba,

0 224 220 67 17'den Bursa ofisimizi arayın. Uzaktan erişimle bilgisayarınıza bağlanarak soruna birlikte bakalım.

Aramadan önce aşağıdaki programı kurun:

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Geri