Çelik döşeme yük aktarımı

Apocalpyse

Etkin Üye
ekteki projemde çelik döşemelerin yükleri doğru bir şekilde aktarılıyormu? kontrol edermisiniz. çelik döşemenin altına aşık tanımladım. nasıl bir tanımlama yapmam gerekir sizce?

birde çelik çapraz tanımlamam doğrumu kesitleri yeterli görünüyor ama bana biraz az gibi geldi

projede kesit yetersizlikleri var farkındayım düzeltmedim daha yük aktarımı doğru değilse baştan yapmak istemiyorum optimizasyonu 2 iş olmasın

Ekli dosyalar

• B BLOK.rar
    3.1 MB · Görüntüleme: 154
Yani döşeme yükleri otomatik olarak aşıklara aktarılımı? (döşemeyi aşıklara kaplama olarak tanımlamadım)

tekrar mrb

projeyi yeterli kesitlere göre tekrar analiz ettim. sanki çatı aşıklarım biraz abartılı çıktı kesitleri gözden geçirirmisiniz ekonomik olması için öneriniz varmı?

birde asma kattaki alfai sorununu nasıl aşarım betonarme yapı olsa bir iki perde ekler aşardık ama bu yapıda öyle bir durum söz konusu değil

Ekli dosyalar

• B BLOK.rar
    3.2 MB · Görüntüleme: 136
Merhaba;

Döşemelerin altına aşık değil, tali kiriş tanımlamanız gerekmektedir. Aşıklara yük aktarmaz döşemeler. Öncelikle bu düzenlemeyi yapınız. Ardından çatı aşıklarınızın kesitlerinin yüksek olmasının sebebi analiz modele dahil olmalarıdır.Toolbardan aşık ikonuna tıklarsanız soldan 3üncü ikon analiz modele dahil etme seçeneğini seçin ve ekranda mor renkli olan aşıklarınıza birer kez tıklayarak renklerinin griye dönüştüğünden emin olunuz. Aşıkları tüm kesişimlerde böldüğünüzden emin olunuz. Linkten daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Peki aşıkları analiz modeline dahil etmediğimiz durumda kesitlerinin yeterli olup olmadığını nasıl kontrol ederim
Tşkler

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri