Çelik Asansör

serdagi

Tanınmış Üye
Merhaba dış mekanda kullanılacak 12 mt yüksekliğinde çelikten camlı (panoromik) asansör yapmak istiyorum. Sistemi kurdum ancak çelik elemanlara yükleri nasıl yükleyeceğim konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.

herkese iyi çalışmalar

Merhaba sorum açık olmadı sanırım. Kastettiğim elemanlara nasıl yük aktarıldığı değil, asansör tipi bir yapı olacağı için dikkat etmem gereken özel koşullar var mı? Asansör yükünü nasıl verebileceğim.

* bu arada nasıl 1700 görüntüleme oldu anlamadım, bu şekilde arayış içinde çok kişi var sanırım

Merhaba;

Cam için dış cephede kaplama kullanarak rüzgar yükü, kar yükü vb. yükleri kaplama menüsü üzerinden etkitebilirsiniz. Asansörün kendi ekipman ağırlıkları için düğüm noktalarına tekil yük veya kirişler üzerine yayılı yük girerek analiz edebilirsiniz. Tekil veya yayılı yük kullanımı sizin mühendislik yorumunuzla ilgili olup, her ikisi ile de doğru analiz gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız mutlaka bilgi veriniz, projeniz üzerinden çözmenize elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

İyi Çalışmalar.

Geri