Çelik Sanayi Yapısı

cveng

Yeni Üye
İdecad Çelik versiyonunu öğrenmeye çalışıyorum. Örnek olarak modellediğim projemdeki hataları gideremiyorum.

-Kolonların pmm oranları çok büyük çıkıyor. Nasıl düşürebilirim ? Kullandığım kesitlerden daha ekonomik kesitler bu açıklıklarda nasıl kullanılabilir ?
-Aşıklar upn profili ile geçilmiyor. Aşıkları modellerken gergi tanımladım çapraz tanımladım. UPN seçtiğim zaman pmm oranları çok yüksek çıkıyor. Atladığım bir nokta mı var ?
-Kompozit döşemenin üzerine tanımladığım hareketli yük miktarı doğru mudur ?
-+12 metre kotundaki tanımladığım ana kirişlerin bazılarında pmm oranları kurtarmıyor. Nasıl çözebilirim ?
-Çatıdaki mahya kısmına stabilite kirişi tanımlanabilir mi ? Nasıl ?

Ve ayrıca projedeki gördüğünüz eksiklikleri ve hataları söylerseniz memnun kalırım.
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Örnek1.rar
    3.5 MB · Görüntüleme: 256
Merhaba;

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
linkinde yer alan toplam 5 adet bölümde çelik programa dair eğitimler mevcut olup, mutlaka izleyiniz ve aynı zamanda programda siz de uygulayınız.

- Süneklik düzeyi yüksek ve R=8 kullanmaktasınız, Deprem yönetmeliği bu tip yapılarda süneklik düzeyi normal ve R=5 kullanmanıza olanak sağlamaktadır.
- Aşıkları videolarda da göreceğiniz gibi tüm kesişimlerden bölmeniz ve analizden çıkarmanız halinde daha düşük kesitler kullanabilirsiniz.
- Stabilite kirişlerinin modellenmesi de linki yukarıda yer alan videoda mevcuttur.
- Açıklıklarınız 15 m civarı olduğu için aşıkların veya kirişlerin yetersiz gelmesi durumlarını yaşayabilirsiniz. Sehimden kaynaklı bir problem yaşanırsa kesit arttırmak dışında çözümünüz kalmayacaktır. Taşıyıcı sisteminizi değiştirmek daha ekonomik yapı modellemenizi sağlayabilir.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• Örnek1.rar
    3.3 MB · Görüntüleme: 231
Geri