Çelik Aşık ve Çapraz Sorunu

serdagi

Tanınmış Üye
Merhaba ekteki projemde çelik aşıklar ne yaptı isem kurtarmadı. Forumu gezerken başka birindede olduğunu bununda bir güncelleme ile düzeltileceği belirtilmiş ama ben bunu görünceye kadar saatlarim boşa gitti. bu tür programdaki hataların lisanslı kullanıcılara bildirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Boşa zaman kaybı ve sinirleri yıpratmayı önlemek için.

ayrıca ekli proje ilk önce 8.504 de çözülmüştü. 8.61 de çelik kat eklendi. 8.504 de sundurmadaki aşıklar 8.61 de hata vermediği halde 8.61de ilk kez girilen tamaman aynı aşıklar başka bir başlıkta belirtildiği gibi tekar denenecek.

ayrıca kolon çelik çaprazlarını tanımlayabiliyorken çatı çelik çaprazları bir türlü tanımlanamıyor. bu da programın güncellme gerken bir hatası olabilir mi yoksa benim kullanıcı olarak hatam mı

herkese iyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

• celik_yapi.cde
    2.4 MB · Görüntüleme: 549
Merhaba;

Projenizde öncelikle sorunlarınızı çözmeniz için 8.504' de dönünüz. Ardından çatıdaki aşıkları silerek önce çatı çaprazlarınızı oluşturunuz. Ardından aşıkları girerek gerekli düzenlemeleri yapınız. Çatıdaki eğiminizin yüksek olması sebebiyle aşıkları analizden çıkarmanızı tavsiye ederim.

Yeni sürüm için şuanda çalışmalar devam etmektedir. Programdaki hataların lisanslı kullanıcılara bildirimi ile ilgili öneriniz dikkate alınmıştır. Bu süreçte forumu düzenli incelemenizde sorunların çözümlerine yardımcı olacaktır.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• çelik_yapı.ide85
    10.3 MB · Görüntüleme: 517
  • çelik çapraz.png
    çelik çapraz.png
    378.7 KB · Görüntüleme: 4,570
  • aşık analiz.png
    aşık analiz.png
    11.4 KB · Görüntüleme: 4,565
Nurgül hanım;
aşıkları analizden nasıl çıkarıyoruz, bu şekilde yaparsak yük iletiminde sıkıntı olur mu?

Merhaba;

Yük iletiminde herhangi bir problem yaşamazsınız. Aşık komutu içerisinde soldan 3. sırada yer alan analiz parçalarını seç komutu aktif iken mor renkli aşıkları teker teker seçerek sistemden çıkarabilirsiniz.

Aşıkların sisteme dahil edilmesi ile edilmemesi arasındaki farkları analiz ve tasarım açısından daha detaylı görmek isterseniz
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
linkinde yer alan eğitim videosunu izleyebilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• çelik aşık analiz.png
    çelik aşık analiz.png
    1.6 MB · Görüntüleme: 56
Çelik aşık komutuna girdikten sonra cephe tarafına aşık tanımlıyamıyorum. Kolonları seçemiyorum nasıl düzeltebilirim?

Geri