Çelik konsol sehim sınırı

Çelik tasarım hakkında sorular, görüşler, öneriler

Çelik konsol sehim sınırı

Mesajgönderen eissenhover » 02 Eki 2017, 12:24

Herkese merhabalar. ekte bir giriş kapısı (giriş takı) için taşıyı iskelet tasarladım. üzeri kompozit kaplama ile kaplanacak ve mimari projesıne uygun yazıları renklerı vs. duzenlenecektır. yalnız hilal formunun acıkta kalan orta kısmı sehım sınırını aşıyor. nasıl bır sıstemle orayı tasıtırım bılemıyorum. çapraz atmayı denedım ama yınede çozemedım. bırde bu tarz bır sıstemın kolonlara baglantısı nasıl yapılabılır. cok egrısel bır model. modelin statık acıdan eksıklerını belırtırsenız ve sehım sınırı konusunda yardımcı olursanız cok sevınırım. ıyı calısmlar herkese tekrardan.
Eklentiler
FORUMA HAZIR.ide8demo
(2.17 MiB) 600 kere indirildi
eissenhover

Re: Çelik konsol sehim sınırı

Mesajgönderen nurgulkaya » 02 Eki 2017, 16:41

Merhaba;

Sisteminizi 8.62 demo sürümünde süneklik düzeyi normal ve R=4 ile çözdüğünüzde herhangi bir sehim yetersizliği görülmemektedir. Dayanıma bağlı yetersizlik görülüyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise hiç bir elemana serbestlik girilmemiş, bu hali program sistemi momant aktaran çerçeve olarak çözmektedir. Sistemi bu şekilde tasarlamak isterseniz, bir üst kesite geçmeniz gerekiyor. Sadece eksenel yüke çalışacak bir sistem oluşturacaksanız, kirişleri seçip özellikler - serbestlikler bölümünden M2 ve M3 kutucuklarına tik atmanız gerekir.

İyi Çalışmalar.
Eklentiler
FORUMA HAZIR.ide8demo
(2.1 MiB) 583 kere indirildi
sistem.png
sistem.png (62.6 KiB) 1541 kere görüntülendi
serbestlikler.png
serbestlikler.png (22.29 KiB) 1541 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
nurgulkaya

Dön ideCAD ile Çelik Tasarım

Kimler çevrimiçi