eissenhover

Etkin Üye
Çelik konsol sehim sınırı konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
bir giriş kapısı (giriş takı) için taşıyı iskelet tasarladım. üzeri kompozit kaplama ile kaplanacak ve mimari projesıne uygun yazıları renklerı vs. duzenlenecektır. yalnız hilal formunun acıkta kalan orta kısmı sehım sınırını aşıyor. nasıl bır sıstemle orayı tasıtırım bılemıyorum. çapraz atmayı denedım ama yınede çozemedım. bırde bu tarz bır sıstemın kolonlara baglantısı nasıl yapılabılır. cok egrısel bır model. modelin statık acıdan eksıklerını belırtırsenız ve sehım sınırı konusunda yardımcı olursanız cok sevınırım.
yı calısmlar herkese tekrardan.

Ekli dosyalar

• FORUMA HAZIR.ide8demo
    2.2 MB · Görüntüleme: 876
Merhaba;

Sisteminizi 8.62 demo sürümünde süneklik düzeyi normal ve R=4 ile çözdüğünüzde herhangi bir sehim yetersizliği görülmemektedir. Dayanıma bağlı yetersizlik görülüyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise hiç bir elemana serbestlik girilmemiş, bu hali program sistemi momant aktaran çerçeve olarak çözmektedir. Sistemi bu şekilde tasarlamak isterseniz, bir üst kesite geçmeniz gerekiyor. Sadece eksenel yüke çalışacak bir sistem oluşturacaksanız, kirişleri seçip özellikler - serbestlikler bölümünden M2 ve M3 kutucuklarına tik atmanız gerekir.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• serbestlikler.png
    serbestlikler.png
    22.3 KB · Görüntüleme: 2,765
  • sistem.png
    sistem.png
    62.6 KB · Görüntüleme: 2,762
  • FORUMA HAZIR.ide8demo
    2.1 MB · Görüntüleme: 851
Geri