Adetini 2 girdiğim halde birden fazla çatı çaprazı çizilmiş

İYİ GÜNLER ,
Projemde çatı çaprazlarını çoklu çapraz komutuyla çizmeye çalışıyorum fakat adetini 2 girdiğim halde birden fazla çatı çaprazı çizilmiş durumda ve bu durumu nasıl aşaçağımı bulamadım yardımcı olursanız sevinirim ?

Ekli dosyalar

• çatı çapraz.jpg
    çatı çapraz.jpg
    321.8 KB · Görüntüleme: 2,292
Re: Adetini 2 girdiğim halde birden fazla çatı çaprazı çizil

2. olarak resimde görülen rüzgar kolonları için rijitleştirilmemiş alın levhalı 4 bulonlu birleşimi uyguluyorum fakat tasarım raporunda birleşim hatalı uyarısı göstererek rapor oluşturmamaktadır.Neden ?

Ekli dosyalar

• xxx.jpg
    xxx.jpg
    136.5 KB · Görüntüleme: 2,251
Re: Adetini 2 girdiğim halde birden fazla çatı çaprazı çizil

Merhaba;

Öncelikle 8.62 sürümü içinde aşıklardan sonra yatay çapraz tanımlanması durumunda hata oluşmaktadır. Bu nedenle modelinizden tüm aşıkları siliniz. Ardından yatay çaprazlarınızı giriniz. Herhangi bir geometri hatası görülmeden girdiğiniz adette çelik kirişleriniz üzerinde çoklu çapraz komutu çalışacaktır. Ardından tekrar aşık ve kaplama detaylarınızı girebilirsiniz.

Birleşim için ise rüzgar kolonu için konstrüktif birleşimlerde yer alan rüzgar birleşimini kullanmalısınız. Rijitleştirilmemiş 4 bulonlu birleşim moment aktaran bir birleşim olup kolon başlığı ile kiriş tüm enkesiti (alnı9 arasında oluşturulur ve raporları bu modele uygundur. Birleşimleri farklı yerlerde kullanmanız halinde raporları alamazsınız. Ancak zaten sizin amacınıza uygun matematik modeli oluşturmak için Rijitleştirilmemiş Alın levhalı 4 Bulonlu birleşim uygun bir tercih değildir.

Ekli dosyalar

• rüzgar birleşimi.png
    rüzgar birleşimi.png
    40.1 KB · Görüntüleme: 2,239
Geri