Ekledigim çelik merdiven basamağı gibi kesiti nasil yaparim

merhaba merdiven basamağı için sürekli çizgi oluşturup dönüştür deyip levhaya dönüştürdüm ama çok kalın bir nesne verdi. ben ekteki gibi bir kesiti nasıl yükleyebilirim veya daha ince merdiven basamağı nasıl ekliyebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    3.2 KB · Görüntüleme: 4,685
  • 2.PNG
    2.PNG
    29.9 KB · Görüntüleme: 4,686
Re: çelik merdiven basamağı

Merhaba;

Görselini eklediğiniz kesiti iki boyutlu planda görselinizde ki ölçülerde oluşturunuz. Ardından dönüştür komutunu kullanınız. Bu sırada birimlere mutlaka dikkat ediniz.

İyi Çalışmalar.

Re: çelik merdiven basamağı

evet şimdi başardım bu benim için çok önemliydi sağolun. son bir sorum olacaktı ben çelik yangın merdiveni yapacağım ve iki kutu profilin arasına bu levha kesitini yerleştireceğim. bu levha kesitini kutu profile kaynaklamak istiyorum şekildeki gibi kaynak yaptım bu kaynaklamada hesaplamalar dikkate alınır değil mi ve yatay deprem anında bu basamaklar iki kutu profil arasındaki rijitliği de sağlar mı böyle birleşim yaptığımda

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    17.8 KB · Görüntüleme: 4,675
Re: Ekledigim çelik merdiven basamağı gibi kesiti nasil yapa

Merhaba;

Birleşimlere ait serbestlikler program tarafından otomatik olarak matematik modele yansımakta ve rijitlik matrisinde kullanılmaktadır. Sizin birleşim modellemeniz halinde ek bir işlem yapmanıza gerek yoktur.
Program kaynaklı birleşimi tasarım raporunu vermemektedir. Siz el ile programdan ilgili düğüm noktasına ait iç kuvvet sonucu perspektif ekran sağ tus analiz görüntüleme sekmesinden elde ederek kontrol edebilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    40 KB · Görüntüleme: 4,656
Geri