Paylaşım uyumsuzluğu mesajı

Merhaba arkadaşlar.
Ekteki dosyada bulunan çelik tasarımında devamlı paylaşım uyumsuzluğu diye kapatıyor veya aynı dosyayı paylaşım uyumsuzluğu diye açmıyor.
Veya analiz yaparken kapatıyor veyahutta kendiliğinden kapatıyor.
Neyi yanlış yapıyor yada eksik yapıyorum fikri olan varmıdır.
Herkese selamlar.

Ekli dosyalar

• uab.cde
    541.6 KB · Görüntüleme: 215
Re: paylaşım uyumsuzluğu

ibrahimgokdemir":1zgdmu7r' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.
Ekteki dosyada bulunan çelik tasarımında devamlı paylaşım uyumsuzluğu diye kapatıyor veya aynı dosyayı paylaşım uyumsuzluğu diye açmıyor.
Veya analiz yaparken kapatıyor veyahutta kendiliğinden kapatıyor.
Neyi yanlış yapıyor yada eksik yapıyorum fikri olan varmıdır.
Herkese selamlar.

Zemin katta geometri kontroü yapın , ekrandaki çıkan mesaja istinaden ;

Zemin katta kapalı ve kitli "tarama" katmanını açın. Data dışındaki herşeyi silin. Problem
ortadan kalkacaktır.

Merhaba yeniden arkadaşlar.
O tarama layerini buldum ve kaldırdım sonradan.
Etkisi olmadı.
Kreni kaldırdığımda hataların tümü yok oldu ve problem kalmadı.
Ancak kreni nasıl ekleyebilirim artık o sıkıntı benim için.
Kreni ne zaman eklesem program kendini kapatıyor.
Selamlar...

Merhaba;

Layerlar silinmemiş durumda iken kren tanımlamanızı düzenledik, analiz sonrası sonuçları inceleyebilirsiniz, herhangi bir model kapanma sorunu görünmüyor. Kreni oturtmaya çalıştığınız kirişleri sildik, bu doğru bir tanımlama şekli değil. Analiz, tasarım ve rapor kısımlarını bu projede bitirdikten sonra her ihtimale karşılık modeli farklı kaydedip, kreni kolonlara bağlamak için kren birleşimini kullanınız.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• İSİMSİZ PROJE.ide10
    18 MB · Görüntüleme: 218
Merhaba arkadaşlar,
ekteki dosya bak uzantısı değiştirilerek elde edilmiş ide10 dosyasını
kaydettiğim anda paylaşım uyumsuzluğu hatası vererek tekrar açılmıyor.
Birde Göreli kat ötelemesi yüksek sistem rijitliğini artırın hatası alıyorum.
Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varmıdır?

Ekli dosyalar

• 20200306_SGABK3_.ide10
    2.4 MB · Görüntüleme: 221
Merhaba;

Kaydet ve Farklı kaydet seçeneği ile işlem yapıldığında herhangi bir paylaşım uyumsuzluğu belirlenmemiştir. Hala hata alıyorsanız lütfen adım adım yaptığınız işlemi yazınız.

Göreli kat ötelemesi ile ilgili olarak ise kolon ve kiriş sistemini güçlendirmeniz gerekmektedir. PMM yetersizliği almamanız kesitlerin boyutlarının arttırılmasına gerek olmadığı anlamına gelmez. Göreli kat ötelemesini sağlamak zorundasınız. Lütfen kesit arttırın veya çaprazlı opsiyonları kullanın.
Ancak en önemlisi üst kolonları düşeyde sürekli değil, deprem yönetmeliği düzensizlik kurallarına uymamaktasınız. Düşey taşıyıcı elemanları sürekli hale getiriniz.

İyi Çalışmalar.

c-25'ten daha düşük dayanımlı beton kulanılamaz hatası

Arkadaşlar merhaba,
Ekteki projede c-30 beton kullanmama rağmen c-25'ten düşük beton kullanım hatası veriyor bu durumu nasıl giderebilirim.

Ekli dosyalar

• 20200131_aub_5.bolge_idari bina ek_02.cde
    1,006.4 KB · Görüntüleme: 169
Merhaba;

Çelik merdivenden kaynaklanıyor sorun. Merdivenleri silip, kendiniz kolon ve kiriş komutları ile aynı geometriyi oluşturabilirsiniz. Birde temel kotunda cok küçük bir kare alanda çelik metal döşeme görünüyor, hatalı modelleme vardı, sildik bu kısmı bilginize.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 1.ide10
    9.4 MB · Görüntüleme: 179
Geri