Düğüm noktası hatası

Mairon

Yeni Üye
Merhaba ,

Modellemiş olduğum basit çelik yapı üzerinde analiz yaparken düğüm noktası hatası alıyorum. Geometri kontrolü ve çakışma kontrollerini yapmama rağmen bir sorun görünmüyor. 3 boyutlu katı model üzerinde incelediğimde tekrar sorun bulamadım.
Rica etsem bakabilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• CELİK MODEL.cde
    104.4 KB · Görüntüleme: 125
Bu konu hakkında yardımcı olacak kimse yok mu ? Hatanın nedeni nedir ? Tüm kontrolleri yapıyorum hatta sıfırdan tekrar çizim yaptım kolon düğüm noktalarına hata veriyor.

Merhaba;

Perspektif ekranından Analiz modelinizi incelerseniz hata kendini gösteriyor:

1- Katı modelde olmayan ancak hatalı oluşmuş ucu boş çapraz elemanlarınız var, bunları siliniz.
2- V çaprazların oturduğu kirişler kolon alt ucuna sıfır kotundan bağlandığı için o kolonların altında mesnet oluşmamış, mesnet tanımlamasını siz yaparsanız siztem çözülüyor.

Analiz edilebilir model ektedir.

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• ÇELİK MODEL 2.ide10demo
    2.7 MB · Görüntüleme: 144
2m proje":2rrb0wdk' Alıntı:
Merhaba;

Perspektif ekranından Analiz modelinizi incelerseniz hata kendini gösteriyor:

1- Katı modelde olmayan ancak hatalı oluşmuş ucu boş çapraz elemanlarınız var, bunları siliniz.
2- V çaprazların oturduğu kirişler kolon alt ucuna sıfır kotundan bağlandığı için o kolonların altında mesnet oluşmamış, mesnet tanımlamasını siz yaparsanız siztem çözülüyor.

Analiz edilebilir model ektedir.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim. Söylediğiniz noktalara dikkat edeceğim. Analiz için tekrar teşekkürler

Geri