Merdiven basamak levhası nasıl tanımlanır

Haydar_balo

Yeni Üye
merhaba ;
çelik bir projede merdiven basamak levhası tanımlanması nasıl yapılabilir. İdeyapı örnek projelerde basamak levhası tanımlanmış bir proje mevcut fakat tanımlanan levhaların nasıl yapılacağı hakkında veri yok. sürekli çizgi çiz komutu ile düz bir levha oluşturmak mevcut fakat örnek projede bulunan eğrisel basamak levhasının nasın yapılacağı hakkında yardımcı olursanız şimdiden iyi çalışmalar

Re: ÇELİK PROJEDE BASAMAK LEVHASI TANIMLANMASI

Merhaba;

Sürekli çizgi dışında iki boyutlu çizim yapabilmeniz için rota vb. komutlar mevcuttur. Kapalı bir poligon oluşturup hepsini seçip sağ tuş dönüştür - levha komutu ile yapabilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    27.2 KB · Görüntüleme: 3,954

merhaba ;
hızlı geri dönüşünüz için şimdiden teşekkürler tam anlamıyla kendimi anlatamadığımı düşünerek ekte ideyapı sitesinde mevcut olan merdiven levhası görselini ekledim eklenen görselde mevcut olan basamak levhası nasıl bir yöntemle çizilebileceği konusunda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden saolun

Ekli dosyalar

• basamak levhası.JPG
    basamak levhası.JPG
    164.6 KB · Görüntüleme: 3,935

Merhaba
Yazdığımız sekilma malesef mümkün değil söylediğiniz yöntem düz levha kesiti için kullanılabilir fakat benim istediğim daha spesifik bir çizim olan örnek projelerde mevcut olan kesita yakın bir çizim elde edebilmek oluşturulan kesitin moment değeri, atalet yarıçapı, mukavemet değerlerini işe iş görür bir kesit elde edebilmek verdiğiniz komutlar ile kesit yükle menüsünde mevcut kesitler yüklenmekte ama proje görselindeki kesit, kesit elemanlar içinde bulunmamaktadir. Mevcut kesitin polıgon olarak nasıl olusturulabileceği konusunda bilgi almak istemiştim, ilginiz ve geri dönüşünüz için saolun

Merhaba;

Yukarıda kesit yükle değil, plandan çizgi komutu ile 2 boyutlu bu geometriyi elde edebilirsiniz bilgisi verilmiştir.

Geri