2 profili sadece bulon ile birleştirme ve köşebent

slymn

Yeni Üye
Merhaba
- Kolon ve kirişten oluşan 2 profili kaynaksız ve levhasız, sadece bulon kullanarak nasıl birleştirebiliriz?
- Kolon ve kirişlerde çift köşebent birleşimi yapmak istiyorum. Ama kolonu kiriş ve kirişi mesnet olarak tanıyor. Kolon üstündeki iki kirişi çift köşebent ile birer bulon kullanarak birleştirmek istiyorum.

QfAxcz.png

Ekli dosyalar

• 6.ide10demo
    1.5 MB · Görüntüleme: 78
Merhaba;

Programda sadece bulon ile birleşim tanımlayamamaktasınız. Kiriş kirişi birbirine bağlamak için programda kuşak birleşimi kullanabilirsiniz, bu birleşim bulon ve levha ve kaynak içerir. Veya sadece kaynak ile bağlamak isterseniz kaynaklı birleşim kullanabilirsiniz.
Programda iki kirişi tek kolona oturtabileceğiniz şekilde tanımlanan bir köşebentli birleşim mevcut değildir. Kolonun üstünde bağlı kalsın istiyorsanız kirişler mesnet birleşimi kullanabilirsiniz. Veya kiriş kotlarını 10 cm aşağı alıp, kolon başlığına kirişleri köşebentli birleşim ile bağlayabilirsiniz. Bu tanımlama sırasında hızlı modu kapatınız.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    81.5 KB · Görüntüleme: 1,785
Cevabınız için teşekkür ederim.

C kesitindeki yetersizlik hakkında bir soru sormak istiyorum

Programda uygun değerlerle c kesitini tanımladım ama analizde bütün c kesitleri yetersiz gözüküyor.
Deneme amaçlı yeni bir dosyadan tekrar yaptım. Soğuk haddelenmiş C ve Z kesitlerini nasıl tanımlarsam tanımlayayım hep kesit hatası veriyor, diğer tanıttığım kesitlerde öyle bir sorun çıkmıyor.
Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Merhaba;

Programda C ve Z kesitler sadece aşık olarak tasarlanır. Diğer elemanlar için kullandığınızda sadece iç kuvvet - analiz sonucu ve çizim elde edebilirsiniz, tasarım kontrollerini ve raporları elde edemezsiniz.

Geri