Çelik kolon ve temel birleşimleri raporu

mahir58

Üye
Merhaba;

Çelik bir merdiven yapıyorum. çelik kolon ve temel birleşimlerinde birleşimin içinde tasarım raporununda birleşimler ile ilgili birleşim hesaplarını görüyorum. Ancak rapor aldığımda birleşim dizaynı ön bilgiler sayfasında bütün birleşimleri göremiyorum. Bunun nedeni yaptığım birleşimlerin aynı olmasımıdır? Değilse nedeni nedir?

Ekli dosyalar

• 10.png
    10.png
    116.9 KB · Görüntüleme: 853
  • 2.png
    2.png
    31.7 KB · Görüntüleme: 853
  • merdiven.cde
    506 KB · Görüntüleme: 67
Re: BİRLEŞİM HESAP RAPORU!..ACİL

Merhaba;

Önce çelik çizim alıp sonra tekrar birleşim özet raporu alır mısınız? Bu şekilde raporda detay adı olarak geçen sütunda isimler yer alacaktır. Birleşimin tüm detayları aynı ise ismi aynı olacaktır. Hesabı da tek isim ile gelecektir. Bu işlemi yaptığınızda çelik çizimlerde detay nosu tüm birleşimleriniz bu şekilde 2 adet ise sorun yoktur. 2 den fazla taban levhası var ise lütfen projenizi ekleyiniz.

proje ektedir

Ekli dosyalar

• merdiven.cde
    506 KB · Görüntüleme: 66

Merhaba;

Program içerisinde üst araç çubuğu çelik sekmesinde Tasarım -Çelik -Birleşim seçimi yaparsanız aşağıdaki görselde de gördüğünüz tüm birleşimlerin tekere teker tasarım oranlarıdır. Perspektif ekran sağ tuş çelik tasarım birleşim d/k oranları sekmesinden de her birinin oranını görebilirsiniz. Önce ekteki proejde olduğu gibi çizim alıp sonra birleşim özet raporu alırsanı detay adı yazarak sadece en elverişsiz olan birleşimin oranını yazar. Dilerseniz siz rapora ekran görüntüsü olarak tüm birleşimlerin oranını ekleyebilir veya her bir birleşimin içine girip tasarım raporunu pdf olarak kaydedip rapora ekleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• İSİMSİZ PROJE_v101017.ide10
    5.1 MB · Görüntüleme: 85
  • 1.png
    1.png
    180.4 KB · Görüntüleme: 40
  • 2.png
    2.png
    14 KB · Görüntüleme: 41

Çok teşekkür ederim Nurgül Hanım. İyi çalışmalar.

Geri