Çelik makas sistemi

ayyapı

Yeni Üye
MERHABALAR
1.projede veri girişiyle ilgili bi sorun var mı
2.mahya kısmında iki aşık bir birine girmiş
3.makas sisteminde aşık yaparken aralık girme şansımız yok galiba.yada nasıl yapabiliriz.
4.çakışma sorunu varda mahya birleşim yerinde gideremedim ve benzeri çakışma sorunları oluyor onları giderme sansımız var mı görsel olarak gösterebilseniz çok iyi olur.
5.makaslar arası stabilite kiriş atamadım video izledim tam anlıyamadım.görsel olarak anlatım var mı ekran görüntüsü şekilde(üst başlık mı analiz için daha iyi olur alt başlığa mı atarsak stabilite kirişi) vestabilite kirişi de atarken hangi birleşim kullanmalıyız.
6.analiz yaptığımda çoğu kesit kurtarmıyor kesitleride de tecrübeli arkadaşlara sorduğumda büyük kesitler olduğunu idda ediyorlar.
yardımcı olsanız sevinirim.(özelikle analize dahil ettiğimde aşıkları çok büyük boyutlar çıkıyor aşıkların daha minumum olması için nasıl bi çerceve sistemi yapmalıyız)
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Re: ÇELİK MAKAS SİSTEMİ-ÇELİK PROJESİ

Merhaba;

1- Aşıkları tüm kesişimlerden böl komutu ile bölünüz. Bunun için program arayüzünde çelik sekmesinden aşık ikonuna tıklayın, soldan 6. sırada yer alan tüm kesişimlerden böl komutunu aktif hale getirip aşıkları seçiniz. Makaslarınızın yüksekliğinin neden 4m ye kadar çıkmasının proje için özel bir sebebi yok ise bu şekilde kesitleriniz daha yüksek çıkacaktır.
2- Aşıkları seçip özelliklerine girip makasta yerleşim alt sekmesinde ilk ve son aşığa ofset mesafesi giriniz.
3- Makaslarda sadece eksenel kuvvet altında tasarım yapıldığı için ek moment oluşturma ihtimaline karşı düğüm noktası dışına aşık girişine izin verilmez. Dilerseniz tek aşık komutu ile siz elle istediğiniz noktadan aşık girebilirsiniz.
4- Çakışma mahya bölgesinde iki makas başlığının birleşim bölgesinde uygun kesim olmamasından kaynaklanıyor. Bunu şimdilik çizimlerde çözmeniz gerekir. Birleşime programsal bir revizyon yapılması gerekmektedir.

Bunun dışında makas uclarınız 20 cm gibi düşük bir yüksekliğe sahip ve kapak oluşturmak için son açıklıklarda dikme var dikme ve makas birleşimleri çakışıyor ya kapakları iptal edin ya da makas son yüksekliklerini 20 cm yerine 60 cm yapınız. Bir başka hata mesnet birleşimin üzerine hatalı bir birleşim daha girmişsiniz. Bunların silinmesi gerekir. Benzer şekilde çatı çaprazları ile aşıklar çakışıyor, çaprazların konumunu aşağı almak gerekir. Bunlar projede yapılmıştır. Siz diğer projelerinizde öncelikle gözle fark edilecek olan makas son dikmelerindeki birleşim kesişimi, aşık çapraz çakışması gibi elemanları taşıyarak ya da yükseklil arttırarak düzenleyebileceğiniz kısımlara bakınız. Eğitim videolarındaki çakışma kontrolü bölümünden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Ekli dosyalar

• çalışma 3 .ide10demo
    16.5 MB · Görüntüleme: 99
  • 1.png
    1.png
    37.3 KB · Görüntüleme: 627
  • 2.png
    2.png
    190.8 KB · Görüntüleme: 630
Geri