Perde yatay yüklemesi sorunu

Arkadaşlar,

Perdelerde yatay yüklemede yük tanımlayamıyorum, tanımlansa dahi program sanki bunu hiç göz ününe almıyor. Özellikle bu problem, doğrultusu X-X yönü olan perdeler için geçerli, Y-Y ya da eğik olanlarda bu problem rastlanmıyor ya da en azından ben fark etmedim. Bunun 7.018 versiyonu ile düzeleceğini zannetim ama problem aynen devam ediyor.
Bunu elimine yöntemi mevcutmudur yoksa başka bir güncellemeyi mi bekleyeceğiz?

İyi Çalışmalar,

yeni_kullanici:168yrc9z' Alıntı:
Arkadaşlar, Perdelerde yatay yüklemede yük tanımlayamıyorum, tanımlansa dahi program sanki bunu hiç göz ününe almıyor

Aşağıdaki bağlantılarda anlatılan bilgiler ışığında veri girişinizin doğru olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.

Kolon, Panel ve Kirişlere Dış Yük Tanımlanması:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Panellere Toprak Yükü Tanımlama:

Koordinat Sisteminin Tanımı ve Eleman Uç Kuvvet Yönleri:

yeni_kullanici:168yrc9z' Alıntı:
Özellikle bu problem, doğrultusu X-X yönü olan perdeler için geçerli, Y-Y ya da eğik olanlarda bu problem rastlanmıyor ya da en azından ben fark etmedim. Bunun 7.018 versiyonu ile düzeleceğini zannetim ama problem aynen devam ediyor. Bunu elimine yöntemi mevcutmudur yoksa başka bir güncellemeyi mi bekleyeceğiz?

Yük tanımlama konusunda bildiğimiz herhangi bir problem bulunmamaktadır. Problemi daha net tanımlayarak; sorun olduğunu düşündüğünüz projeyi mesaja ekler misiniz?

Herhangi bir problem göremedik. Örnek olması için P13 perdesine y yönünde toprak yüklemesinde yük tanımladım. Projeye bakabilirsiniz.

Yükü, bir önceki mesajımda verdiğim bilgiler doğrultusunda tanımlayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• test_panel1.ide7
    238.5 KB · Görüntüleme: 505
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    288.3 KB · Görüntüleme: 5,411
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    158.5 KB · Görüntüleme: 5,412
yeni_kullanici":2bci34g7' Alıntı:
Olay benim açımdan ekteki dosyadaki gibi gelişiyor.
Yük yönünü gösteren oklar panele dik durumdayken tıklarsanız sorununuz çözülecektir. Eğer bu tanımı yaparken sıkıntı yaşıyorsanız, telefonla iletişime geçmeniz durumunda bilgisayarınıza uzaktan erişimle destek sağlayabiliriz.

tel: 0-224-220 67 17

Ekli dosyalar

• yatayük.PNG
    yatayük.PNG
    101.1 KB · Görüntüleme: 5,371
HakanŞahin":1fn9kf3k' Alıntı:
Herhangi bir problem göremedik. Örnek olması için P13 perdesine y yönünde toprak yüklemesinde yük tanımladım. Projeye bakabilirsiniz.

Yükü, bir önceki mesajımda verdiğim bilgiler doğrultusunda tanımlayabilirsiniz.

TANIMLANAN PANEL YÜKLERİNİ GÖREBİLMEK İÇİN HANGİ İŞLEMİ YAPMAK GEREKLİ? NOT: PERSPEKTİF EKRANINDA SAĞ TUS YAPINCA 3B SEÇENEĞİ ÇIKMIYOR.

seductive":rdsjlw2z' Alıntı:
[
TANIMLANAN PANEL YÜKLERİNİ GÖREBİLMEK İÇİN HANGİ İŞLEMİ YAPMAK GEREKLİ? NOT: PERSPEKTİF EKRANINDA SAĞ TUS YAPINCA 3B SEÇENEĞİ ÇIKMIYOR.

10 versiyonunda Perdelere tanımlanan yükü görebilmek için;

-Perspektif penceresinde sağ tuşa basın.
-Açılan menüden Analiz Modeli veya Analiz Sistemi Görüntüleme Seçeneklerini tıklayın.

-Açılan Görselleştirme diyaloğunda Yükler sekmesinde Yük Tipini "Kullanıcı Tanımlı" Kombinasyon bölümünden tanımladığınız yükü seçiniz.

Ekli dosyalar

• a_model.png
    a_model.png
    74.2 KB · Görüntüleme: 1,752
  • h_yükleme.png
    h_yükleme.png
    89.8 KB · Görüntüleme: 1,754
grup perdemde yatay başlık

grup perdemde yatay başlık kısmında Q8/8 yazıyor değiştirince hata veriyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

Re: grup perdemde yatay başlık

m.murat.cakar:1te1hqnw' Alıntı:
grup perdemde yatay başlık kısmında Q8/8 yazıyor değiştirince hata veriyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz
m.murat.cakar:1te1hqnw' Alıntı:
8lik donatı 8 arayla bir kolona bu aralıkta etriye imkansız ama düzeltemiyorum
Merhaba,
Kolon ve perdelerde minimum enine donatı koşulları için TBDY 2018 koşulları uygulanır.
Kolonlarda sarılma bölgesi etriye/çiroz aralığı en küçük kesit boyutunun 1/3 ünden ve boyuna boyuna donatı çapının 6 katından fazla olamaz

Perdelerde kritik perde yüksekliği boyunca uç bölge etriye aralığı en küçük boyuna donatı çapının 6 katı perde kalınlığının 1/3 ünden fazla olamaz

Ekli dosyalar

• 7.3.4.png
    7.3.4.png
    250.9 KB · Görüntüleme: 608
  • 7.6.5.png
    7.6.5.png
    174.9 KB · Görüntüleme: 607
  • şekil7.11.png
    şekil7.11.png
    86.9 KB · Görüntüleme: 606
Geri