Döşemede düğüm noktası kaynaklı analiz hatası alıyorum

HERKESE MRBLAR İYİ GÜNLER.ZEMİN KAT TAVANINDA DF01 DÖŞEMESİNDE DÜĞÜM NOKTASI HATASINDAN KAYNAKLI ANALİZ HATASI ALIYORUM.HİÇBİR ŞEKILDE DÜZELTEMEDİM SORUNU SADECE DÖŞEME SİLİNDİĞİNDE HATA ORTADAN KALKIYOR BU KONUDA YARDIMCI OLABİLECEK VAR MI TŞK EDERİM.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Re: DÜĞÜM NOKTASI KAYNAKLI ANALİZ HATASI

Döşeme mesh boyunuz 80 cm, bunu azaltırsanız çözüyor. 80cm biraz fazla büyük bence.

Re: DÜĞÜM NOKTASI KAYNAKLI ANALİZ HATASI

insmuhturker":33ph2nsi' Alıntı:
HERKESE MRBLAR İYİ GÜNLER.ZEMİN KAT TAVANINDA DF01 DÖŞEMESİNDE DÜĞÜM NOKTASI HATASINDAN KAYNAKLI ANALİZ HATASI ALIYORUM.HİÇBİR ŞEKILDE DÜZELTEMEDİM SORUNU SADECE DÖŞEME SİLİNDİĞİNDE HATA ORTADAN KALKIYOR BU KONUDA YARDIMCI OLABİLECEK VAR MI TŞK EDERİM.
Merhaba,
-Döşeme özelliklerinden sonlu eleman genişliğini 25 cm. olarak düzenleyiniz. Analiz tamamlanacaktır. Hesap hassasiyeti için döşeme, perde ve radye lerin sonlu eleman genişliklerinin küçültülerek analiz yapılmasını öneririz. (Örneğin 25 cm.)
Not: Projenizde merdiven alt kolu temele ve diğer merdivenlere bağlanmıyor. Merdiveni oluştururken başlangıç kolunun alt kenarı ile bitiş sahanlığı arasında 1 cm. boşluk bırakınız. Bu durumunda alt kol ve üst sahanlık için ayrı ayrı mesnetlenme durumu tanımlayabilirsiniz. Veya kat sahanlığı yerine döşem tanımlayıp, arasahanlıklı bir merdiven oluşturabilirsiniz.
Aşağıdaki linklerden merdivenlerin oluşturulması ve mesnetlenme koşullarının belirlenmesi hakkında bilgi alabilirsiniz.
-Merdivenin oluşturulması

-Merdiven mesnet koşullarının belirlenmesi

İyi çalışmalar

Geri