Kiriş obje isimlendirmesi

Merhabalar. Daha önce çizmiş olduğum bodrum+2 kattan oluşan bir projemde zemin değerlerini değiştirmem gerekti. Zemin değerlerini değiştirdiğimde döşemenin birisinde hata verdi. Kurtarmak için yeni kiriş attığımda projemin paftasını daha önceden aldığım için yeni attığım kirişe kendim isim verdim. Analiz yapıp rapor aldığımda ise obje isimlendirmesinde değişiklikler oluştu. Raporun paftayla uyumsuz olacağı için isimlendirmenin aynı olması gerekiyor. İsimlendirme konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Ekte projemin önceki ve sonraki hallerini sunuyorum.
İde Dosyaları
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

• Yeni Hali.png
    Yeni Hali.png
    30 KB · Görüntüleme: 253
  • Eski Hali.png
    Eski Hali.png
    27.7 KB · Görüntüleme: 254
Re: KİRİŞ OBJE İSİMLENDİRMESİ

Merhaba

1. bodrum ve zemin katta - 100 kotundaki döşemeler ayrı bir diyafram oluşturuyor. Farklı diyaframlara aynı indis vermek için Kat Genel Ayaları diyaloğunda İndeks sütununda indisleri virgülle ayırarak girebilirsiniz.

k_g-png.18466

-İlgili döşemelerin özeliklerinde döşemelerin özelliklerinden "Rijit diyafram oluşturma" seçeneğini işaretlemenizi öneririm. Bu durumda da elemanlara ayrı indis verilmeyecektir. Kat Genel Ayarları diyaloğunda düzenleme yapılmasına da gerek kalmaz.kot1.pngt_d.png

Ekli dosyalar

• k_g.png
    k_g.png
    24.4 KB · Görüntüleme: 415
Geri