Statik çözüm yaparken

sinan tüten

Yeni Üye
statik hesap yaparken çalıştığımız sayfa (mesela zeminkat tavanı) nın yanında mimari planı (zeminkat mimarı planını) nasıl açabilirim.statik hesap yaparken aynı anda statik planın yanında mimari kat planını görmek çok büyük çalışma rahaylığı getirecektir.gerekli bilgiyi verirseniz mutlu olurum..iyi çalışmalar diliyorum.

Merhaba,

Mimari planları iki boyutlu çizim dosyası haline getirip Kopyala/Yapıştır komutlarını kullanarak istediğiniz pencereye yerleştirebilirsiniz. Eğer mimari plan dwg dosyası olarak elinizde bulunuyorsa Proje/import/dwg komutu ile çizimi import edebilirsiniz.

İyi çalışmalar

sinan tüten":9zr2z1uz' Alıntı:
statik hesap yaparken çalıştığımız sayfa (mesela zeminkat tavanı) nın yanında mimari planı (zeminkat mimarı planını) nasıl açabilirim.statik hesap yaparken aynı anda statik planın yanında mimari kat planını görmek çok büyük çalışma rahaylığı getirecektir.gerekli bilgiyi verirseniz mutlu olurum..iyi çalışmalar diliyorum.

Buna niye ihtiyaç duydunuz bilemiyorum. Levent beyin söylediklerinin haricinde, eğer İdeMimar tarafından hazırlanmış bir proje üzerinde çalışıyorsanız programın "Ayarlar/objelerin katlarda görünürlüğü" şeklinde bir komutu var. Hem mevcut katı, hem alt katı, hemde üst katı, üstelik statik veya mimari modda farklı olmak üzere gayet güzel gösteriyor. Fakat oluşturduğunuz döşemelerin içini boyamamanız gerekir.

Ekli dosyalar

• Objelerin görünürlüğü.png
    Objelerin görünürlüğü.png
    75.4 KB · Görüntüleme: 9,838
analiz yaparken konsol döşeme nervür veya kaset döeşeme olarak dizayn edlemez hatası veriyor yardımcı olur musunuz

p27 ve p29 perde uzunluğu perde kalınlığının 7 lkatından az nasıl bir çözüm önerirsiniz..yardımcı olursanız çok sevinirim

Ekli dosyalar

• 11.jpg
    11.jpg
    94.1 KB · Görüntüleme: 8,366
XELLO":11ppv3ev' Alıntı:
p27 ve p29 perde uzunluğu perde kalınlığının 7 lkatından az nasıl bir çözüm önerirsiniz..yardımcı olursanız çok sevinirim

Toprak perdesi olduğu için geometri kontrolünde verilen bu uyarıyı dikkate almayın. Raporlarda hata olarak gösterilmez.

Geri