Kiriş Genişliği ?

erhanbaytak

Yeni Üye
Selamlar.

Kontrol ettiğim bir kaç projede aşağıda ki resimde örnek olarak çizimini yaptığım kirişten-kirişe saplanan ikincil kirişler yönetmeliğe göre 20 cm den de az alınabilirken. idecad geometri kontrolü yaptığımızda bunu yönetmeliğe aykırı olarak görmektedir. bunun sebebini sormak istiyorum..

Resim -1
SItjJor8fcVjRXTy0A4Nebn83nyJj27BeasaWU6nBvDmtwAitlttstZYmNPbbjMywLI_-So-VjNUPHeKmzuk3g%3D%3D

Resim -2 (TS500)
Ti7MZEOX7lb7QEjaj6lag2tGNCJzCFHmWsLrLADLsqWdtYf6IjgkGVz_7ryNZePhSaMxXuCvHJcviFjCBDx9vA%3D%3D

Resim -3 (TDY)
A23mMKi6wcXJyITIs7zWN12V31DBjdhlzHk14YxXG1307upfjVJxLJ-3Lbztyj2jIu87eMWswKz3gY94fDZIBg%3D%3D

Merhabalar,
Uzun zaman oldu programı kullanmayalı, şu an elimde V7.022 var ve geometri kontrolünde "kiriş gövde genişliği 25'ten az olamaz" hata raporu veriyor...
Forumda tarama yaptım ve bu başlıkta sorulmuş olduğunu gördüm (tali kirişler), Sn.İsmail Bey'in de durumu teyit ettiğini ve düzeltileceğini yazdığını okudum...
V7.022 için bi düzeltme yapılacak mı diye sorulmuş (16 Kasım 2014) ancak başlık ondan sonra devam etmemiş...
15 Ocak 2016'dayız ve V7.022 için bu güncelleme yapılacak mı? yoksa İde8 için upgrade mi yapmak zorundayız?
iyi çalışmalar, saygılar...

Merhaba,

Geometri kontrolündeki geometrik uyarılar kullanıcı inisiyatifine bırakılmıştır. Bazı projeciler söz konusu uyarı görmek isteyebilirler. Uyarı projenizi sonlandırmanıza engel değildir ve program güvenli tarafta kalmaktadır. (Raporda uyarı verilmemektedir ve çıktı alınabilmektedir.) Dolayısıyla uyarıyı dikkate almama gibi seçeneğiniz bulunmaktadır.

Geri